| Cam3lya a întrebat:

Oke.sunt intr'o depresie si confuzie totalastraight faceAm avut un prieten cu care am fost un an si cateva zile impreuna, il iubeam mai mult decat pe viata mea si si el cred ca ma iubea.Ne mai desparteam, cateodata din cauza lui, cateodata din cauza mea pentru ca sunt prea geloasa dar si el este, ne si impacam pana cand intr'o zi am zis ca asta nu e relatie ca acum ne impacam acum ne despartim, si am renuntat la el, dar doar pentru 5 luni. Dupa 5 luni dupa ce ne'am despartit am mai avut prieteni, dar nu ma puteam gandii decat la el(tin sa va spun ca el m'a dezvirginat)aproape ca ne'am impacat, dar parintii lui au intervenit si i'au interzis sa mai fie cu mine stiind ca m'a dezvirginat, ba chiar si sa fim si amici(el avea 18 ani:-J)si el si'a ascultat parintii, a rupt orice relatie cu mine, nici macar nu ne salutam cand ne vedem.Acum au trecut 7 luni de cand nu mai sunt cu el dar tot nu pot sa imi iau gandul de la el.Marea problema este ca sunt bi.am fost cu o fata, dar doar cu una, si nu o iubeam ca pe o iubita ci mai mult ca pe o prietena foarte buna.Ma comportam destul de dur cu ea cand eram impreuna si ea mereu era cat se poate de dulce cu mine.ne'am despartit din cauza ca ne certam si eu i'am inchis telefonul.Partea nasoala este ca acum cred ca este cu altcineva, tot cu o fata. o fata care se dadea mereu la ea, iar eu i'am interzis sa mai vorbeasca cu ea ca ma deranjeaza. oke, nu cred ca nu a mai vb cu ea, dar ea a zis ca a rupt toate relatiile cu ea, infine, dupa ce m-am despartit de ea, am plans mai mult decat dupa fostul prieten. Cand vad ca este cu altcineva incepe sa imi bata inima foarte tare si parca ma strange cineva de gat si nu mai pot respira.Acum realizez ca o iubesc, dar totusi inca ma gandesc la baiatul acela si cand aflu ceva nou despre el patesc la fel.Nu mai rezist, am avut momente in care am luat cutitul si am zis ca ma omor...intrebarea mea este: poti sa iubesti doua persoane in acelasi timp? ce ar trebui sa fac? sa ma impac cu vreuna dintre ele? ar trebui sa le uit? daca da, cum sa le uit? Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| chucky_7511 a răspuns:

Buna big grin... cand esti cu cineva nu prea realizezi ca ti la acea persoana decat dupa ce o pierzi... cu baiatul sunt sanse slabe sa va mai impacati, iar fetei incearca sa.i explici cum te simti poate te intelege si va impacati, asta daca nu s.a indragostit de acea fata deja.
Daca nu vrea sa va impacati iti recomand sa iei o scurta pauza de la fete si baieti (pauza de 2-3 luni) apoi cauta pe cineva care te intelege si iti este aproape si vrea sa fiti impreuna (fie baiat fie fata)
Orice ai face nu renunta la viata ta, doar 1 singura ai si daca o sa continui sa traiesti fericita sigur iti gasesti persoana potrivita :*
Asta e tot ce am avut de spus, sper ca te.am ajutat :*

3 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Povestea cu baiatu' ar trebui sa incerci sa o dai uitarii pentru ca se pare ca nu mai exista nici cea mai mica sansa sa se intample ceva.Cat despre fata respectiva ar trebui sa incerci sa iti pui ordine in ganduri si in sentimente, sa incerci sa iti dai seama ce vrei de la viata si sa ii pretuiesti mai mult pe cei care iti sunt alaturi.Acele trairi interioare pe care le simti fata de cei 2 pot fi doar niste alarme false sau sa insemne ca acele persoane inca iti sunt dragi si ca iti pasa inca de ele.Problema este ca nu poti avea chiar totul si in viata trebuie sa faci alegeri cat mai bune, deci vorbeste cu acea fata si explica-i cum sta situatia si ce simti pentru ea in acele momente.Fi sincera cu tine si apoi cu ceilalti.Baftawinking

| kidutzq a răspuns:

Vai de capul meu...asta e ceva mai rau decat o telenovela. Raspunsul la problema ta este AUTOSUGESTIA. treci peste momentele astea si vezi-ti de viata in continuare. cauta sa-ti gasesti adevarata orientare sexuala si nu mai intoarce capul spre trecut. ai o problema: te atasezi prea mult de oameni. cu asta vei trage trage toata viata, slabe sanse sa te schimbi. dar nu stii niciodata ce iti rezerva viata. oricum, cel mai bine e sa depasesti momentele astea nefaste. bafta multa!

| Isabella95 a răspuns:

Contacteaza-ma traim parca o poveste la fel nu sunt bi, dar in legatura cu prima parte a povestii tale si eu trec prin asa ceva.