| GabitzaQlove a întrebat:

Am o mare... mare problema sad mie imi place de un baiat de vreo 3 ani aproape 3 el are 15-16. Ne-am cunoscut la scoala la niste concursuri cu biciclete, am fost in tabere si a fust super. In al doilea an el nu a mai putut sa participe la acel concurs pentru ca era prea mare cls a 8-a. Cun eu sunt destul de timida nu prea am vb cu el. El se juca fotbal cu prietenii afara in curtea scolii iar eu eram cu prienenele afara prefacanduma ca vb cu ele... doar ca eu ma uitam doar la el. La sfarsitul anului el a dat examenul sau testul nu stiu ca sa intre la liceu. in fine si in timpul testului a iesit pe hol sh alerga si mi-a cerut daca am pasta corectoare (doamne si nu aveamcrying((() Pe urma el a plecat la liceu anul urmator, in primele zile, saptamani am plans in fiecare noapte, iar acum in semestrul 2 vine la scoala dar nu face scoala la mine la scoala nu stiu dc vine can eu ies sh toate celelalte clase pe la 1-2 sh sta 1 ora si pleca, La liceu nu e inscrie ca m-am uitat, dc ar veni la scoala? Am incercat sa ii caut hi5 sau fbk dar nu-l gasesc sh am cautat o gramada de timp. acum nu stiu cum sa fac sa incerce sa vb cu mine. Eu nu am curaj in niciuncaz, si nu stiu ce sa mai fac. Asa ca va rog din suflet sa-mi dati cat mai multe sfaturi (orice in afara de lasa-l in pace, pentru ca il iub ff mult si nu stiu ce m-as face daca ma uraste) Macar daca nu vrea sa fim mai mult decat prieteni, macar amici sau mai ales cum sa fac rost de id lui? Sau daca fac rost de la altcnva ce sa-i zic ca nu sunt eu sau de unde sa fi luat id lui. plz dau fundita sh voturi.

Răspuns Câştigător
| maryanaa a răspuns:

Daca chiar iti place asa de mult ar trebui sa incepeti sa vb asa ca 2 amici fa-ti curaj ca altfel nu rezolvi nimic:*daca aii o sansa dc sa nu profiti