| LemonLimeGurl a întrebat:

Am o mare problema cu un baiat. Sa va povestesc : m -am mutat in clasa a 5-a la o acoala noua. Aici am intalnit un baiat care nu ma mai lasa in pace. Colegii radeau si spuneau ca + si cu - se atrag (se refereau la noi). Mie imi place de el si ne certam mai mereu (mai exact ne dan porecle amuzante si radem unul de altul) si cred ca si lui ii place de mine. Chiar nu stiu ce sa fac! As vrea sa ma invite la banchet ( santem clasa a 8-a acum). Oare ii place de mine? Cum l-as putea face sa ma invite? Cum sa ii transmit ca imi place de el caci mi -e frica de refuz...

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Eu zic să îl inviți tu! Nu ai ce pierde!

| DeKoniec a răspuns:

Fii sigura pe tine, cu frica nu vei reusi niciodata in viata... Daca totusi iti este rusine sa ii spui direct, incearca sa ii spui sec si cu o oare care tristete in glas ca nu ai partener la bal, sau incepe ai povesti despre hainele tale de la banchet, pe baieti ii atrage asta sa stie ca o fata vine imbracata sumar si il faci din ce in ce mai curios...

| Liliana1981 a răspuns (pentru DeKoniec):

Pai si daca nu vine imbracata sumar?

| DeKoniec a răspuns (pentru Liliana1981):

Nu conteaza, pe baieti ii atrage asta. mintea noastra zboara departe, noi il vom lua ca pe un joc si ne vom gandi ce se ascunde sub acele haine. Faza este ca il faci sa se atropie de tine..mai departe depinde de tine cu caracterul tau happy

| pisicutaanonima a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i ce simti nu te gandi la refuz adica din cate mi-ai zis eu cred ca te place