| Laviy a întrebat:

Buna TPUcrying Am o mare problema. De 2 zile m-am despartit de pruetenul meu, ieri am incercat toata ziua sa dau de el si nu am putut, l-am sunat si imi inchidea, la mesaje nu-mi raspundea, p mess mi-o dat ign, aseara a rasouns la un momentdat, si avea o voce foarte trista, am vorbit un pic dupa aceea mi-a trimis un mesaj "Te rog nu ma mai deranja nu vreau sa ajung sa te urask, lasa-ma doua, trei saptamani, l-am intrebat daca ma iubeste si a spus ca nici pe el nu se mai iubeste, si l-am intrebat de ce e atat de trist si a spus ca el l-am facut asa si sa termin ca nu vrea sa inceapa iar sa planga si a spus ca nu mai vrea o prietena mult timp ca nu mai vrea sa mai sufere pentru nimeni si nimic. Astazi mi-am facut un ID nou si am vorbit putin cu el, la un moment dat mi-a spus ca il desper si ca l-am facut sa ma urascacryingbroken heart Credeti ca ma uraste? Ce ar trebui sa fac? Sa il las in pace un timp apoi sa il sun sa vad daca s-a calmat?

P. S: Ne iubim mult, am trecut peste multe certuri foarte urate si de fiecare data impacarea era tot mai dulce, stiu ca sufera, se auzea in vocea lui.

P. S2: Daca intrebati de ce ne-am certat, inainte de asta iarasi a fost suparat pe mine, si mo enervat cu o chestie si mi-am facut suvite mov, lui nu ii place movul, i-am spus ca mi-am facut sa il enervez, si el a inteles ca voiam sa ii fac raucrying

CE SA FAC?crying

Răspuns Câştigător
| Visecolorate a răspuns:

E un motiv cam aiurea. Adica copilaresc. Ce pot sa zic? Ar trebui sa ii respecti decizia si sa il lasi in pace o vreme, sa se calmeze. Poti eventual sa ii mai dai un mesaj in care sa ii spui ca esti alaturi de el si ca o sa incerci sa il lasi sa se calmeze si sa nu il mai cauti o vreme, chiar daca iti e greu. Sa ii spui ca poate apela oricand la tine si ca atunci cand vrea sa vorbiti sa iti spuna. Apoi lasa'l sa se linisteasca probabil au mai fost si alte certuri pentru ca faza cu suvitele nu mi se pare deloc un motiv de despartire. Tu fi cat mai intelegatoare. Pune'te in locul lui, gandeste'te ce l-a deranjat atat etc. Si cand va veni timpul sa vorbiti, discutati serios si despre ce va deranjeaza la celalalt. Pentru ca nu e bine sa tineti in voi si sa spuneti ca ati trecut peste fiindca la orice cearta mai serioasa vor aparea reprosuri si alte tampenii. Asa ca mai bine vorbiti (fata in fata), cu calm, fara sa va enervati.Bafta big grin

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunteti ca niste bebelusi care vor mura in gura in orice clipa asa cum i-a trecut inainte asa ii va trece si dupa o vreme.

| Laviy explică:

P.S: Nu pot merge la el acasalaughingrolling on the floor E plecat toata vara la Busteni si eu sunt in Devabig grin

| anonim_9012 a răspuns:

Nu prea expicid ai scris, dar in fine, daca stii ca te iubeste si daca il iubesti si tu, incearca sa-l lasi o zi doua fara atentia ta, si dupa asta suna-l sa va vedeti si zii ca iti pare enorm de rau daca l-ai suparat cu ceva si promite-i ca n-o s-o mai faci ptu ca il iubesti. Dar daca el nu-ti ridica, nu vad ce ai putea face, inseamna ca chiar l-ai suparat mult. Bafta!

| andrutzza_7901 a răspuns:

Lasal un timp ...inca e foarte suparat. atunci cand se kalmeaza abordeaza subiectu cu blandete si daca chiar il deranjeaza acele suvite scapa de ele. sunt sigura ca va veti impaca numai ca mai asteapa si uh un pic.

| COOLboY a răspuns:

Pai, eu asa as face, du-te la el acasa si consoleaza-l, trebuie sa isi elibereze sufletul si inima, nu poate trai in tristete. Daca el nu mai vrea sa fiti iubiti, atunci spune-i daca vrea sa fiti numai prieteni. Daca nu vrea sa-ti zica, atunci bate-l la cap pana iti zice. Eu sincer nu cred ca te uraste. Uite un mic leac, vorbeste din inima, nu din minte, bine? Spune-i ca-l iubesti, s-ar putea sa fie mai bucuros. Iti doresc tot norocul din lume! Sunt alatuuri de tine, iti voi mai trimite mesaje sa vad ce se mai intampla, bine? Ceao, bafta multa!

| TweetyBebe a răspuns:

Deci 1 la mana daca v-ati despartit pentru ca ti-ai facut suvite mov e o copilarie sincer.
Daca chiar va iubiti chestiile astea trebuie sa dispara, e un lucru mic, iar el daca te iubeste trebuie sa iti accepte lucrurile astea, daca asta te face pe tine sa te simti bine trebuie sa te sustina, chiar daca nu e de acord.
2 la mana: lasa-i spatiu putin, daca e atat de trist si suparat ii va trece curand (mai ales daca motivul e cel care l-ai spus tu), dintr-o vorba spusa la nervi nu are rost sa va certati. Iubirea trebuie sa treaca de lucrurile astea mici, cu totii gresim dar nu trebuie sa facem drame din asa ceva.
Lasa-l o saptamana in pace, incearca pe cat poti sa nu il cauti, sa ii arati putina indiferenta, pentru ca cu cat il vei cauta mai mult, cu atat va ajunge sa te alunge mai tare. Ai si tu putina mandrie, oarecum ati gresit amandoi nu doar tu.

| Mydylyn a răspuns:

Lasal putin, acordai putin timp si o sa se calmeze