| M371n1s7 a întrebat:

De ceva vreme am vorbit cu o fata care ii place foarte mult de mine, adica ma iubeste enor. M-a intrebat ca ce insemn eu pentru ea..si i-am spus ca nimic. Si acum sufera foarte mult din cauza mea si ma simt foarte naspa ca sufera din cauza mea. Mia spus ca nu vrea sa ma mai vada si ca ma uraste acum.dar ea tot ma iubeste. Ce ziceti ca as putea face?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

I-ai putea spune intr-un cadru adecvat ca iti ceri scuze pentru modul in care ai procedat initial si totodata sa-i explici ca nu esti atras sentimental de ea fiindca inima ta bate pentru o alta persoana. Ai putea sa-i propui sa ramaneti buni prieteni in continuare deoarece asa ar trebui sa procedeze un baiat educat, cultivat si civilizat.

| neutrino a răspuns:

Iubeste-o, macar odata! Unde mai gasesti tu o asemenea fata, asa naiva?

| R0R0 a răspuns:

Du-te si spune-i ce simti cu adevarat.(Sunt sigura ca nu simti chiar nimic)

| Lawliet14 a răspuns:

Frate, nu stiu. Nu te atrage deloc? Daca in trecut si eu refuzam astfel de fete, care nu aratau chiar rau, acum poate m-as gandi sa dau sanse la astfel de persoane. SAU M-AS FI GANDIT DACA NU ERAM IMPLICAT IN CEVA. Nu prea gasesti dragoste, daca e ok ca si caracter si o placi cat de cat, poate ar trebui sa iesiti de cateva ori... Oricum a pus mult la suflet! Dar ea sa stie ca vor fi 2-3 intalniri maxim daca nu iese nimic, adica nu simti nimic pentru ea.

| Kriss96 a răspuns:

Ai putea sa o iei langa tine si sa-i explici niste chestii. Ceea ce ar fi trebuit sa faci de la inceput, dar aici nu mai e loc de comentat. Ia-o langa tine si explica-i cu frumosul ca tu nu simti nimic pentru ea dar nu vrei sa sufere si puteti fi prieteni foarte buni. O sa se obisnuiasca in timp. Si eu am avut aceeasi problema si acum baiatul aia imi e ca un frate si nu as putea sa-l vad altfel desi demult si eu plangeam ca nu tine la mine cum tin eu la el. Dar am ajuns sa-mi placa mai mult dragostea noastra frateasca.

| Rapperităă a răspuns:

Nimic. Daca tu zici ca "ea nu inseamna nimic pentru tine", las-o sa sufere, asa o sa treaca mai repede peste.

| Mariiiiiiiii a răspuns:

Ar trebui sa vorbești cu ea, si sa ai grija cum vorbești. Poti sa ii explici ca nu ești atras de ea.