| Karisma a întrebat:

am o mica problema.In clasa mea exIsta un baiat/fost coleg de banca foarte dragut, la fiecare repaus imi vine la banca mea si imi pune intrebari ceva de genu ce mi-a dat la mate sau alte obiecte.Cite o data ma imbratiseaza imi spune cuvinte frumoase, iar cind plec afara il vad cum se saruta cu alta fata si o imbratiseata.Am hotarit sa imi vad de viata mea, dar totusi nu-l pot uita.In alta zi cind stateam in banca la scoala suparata imi veni la banca si ma intreba ceva de genu*ce esti suparata ingeras*? i-am spus ca nu sunt suparata iar o fosta prietena la chemat mai in colo si nu am idee ce i-a spus. Iar cind sa intors se purtase straniu. A iesit afara si s-a apropiat de o gasca de fete si le vorbea cu tandrete.Ma-m intilnit in alta zi cu el la mall dar era cu totul si cu totu diferit.Am inceput a discuta calm despre prietenie si multe chestii, dar la un moment dat vede o fata si incepe sa imi spuna cuvinte vulgare, mai pe scurt m-am facut de nimic. Voi cum credeti ma place sau nu? Ce ar trebui sa ii spun? De ce sa comportat frumos cu mine la scoala? De ce ma imbratisa si imi spunea cuvinte frumoase? Ce ar trebui sa fac? Dau funda promit raspuns urgent va rog!

Răspuns Câştigător
| TheSupreme a răspuns:

Scuze dar e un neserios si un fricos caruia nu-i pasa decat de opinia publica si se panicheaza cand vede o fata, incepand sa se dea mare si tare cocos. Am mai vazut din astia, daca tot continua asa tot o sa moara singur pentru ca el tine cu cineva o vreme... dupa care il paraseste toata lumea. Daca nu ma crezi si vrei sa il indrepti atunci spune-i asa: TE ROG FRUMOS SA TE HOTARASTI! (daca o sa spuna "ce?" zi-i pur si simplu " de situatia in care te aflii cu toata lumea si sa mi-o cumunici si mie cat mai sincer")

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mariana mea draga, ai ghinion.
Ai nimerit peste un baiat caruia ii plac toate si nu se poate hotari la care sa se opreasca, e ca un om mort de foame cu 10 farfurii cu mancare in fata.Nu stie din care sa manance,va incerca din toate si va ramane,pana la urma, flamand.
Nu-i mai da atentie, ca sa nu suferi tot tu.
Cuvantul de ordine este indiferenta.Asta ai de facut, e tratamentul pe care il merita. Ocazie cu care o sa vezi si reactiile lui si o sa ai timp sa-ti dai seama daca merita sau nu sa-ti placa de el!
Mult noroc!

| RawrLexa a răspuns:

Paiii' uite sunt in aceeasi situatie identicaaa!
Il placeam, ne vb frumos, imbratisari alea alea' acum cand ne.am combinat totul este diferint,pentrru ca este o relatie secreta va sa zicalaughing.
Ai sa suferi foarte muult dupa el,iar lui nu`i va pasa,iti vb frumos ca sa te linguseasca pe moment sa stie ca te`ai topit ca toate proastele,apoi face cu alta aceeasi situatie,apoi cu alta.
Bine ar fi sa-i dai peste nas' sa-i arati ca esti deosebita,ca nu eti al fel de proata ca altele si sa-i zici odata cand te mai ia cu linguseli, DAR MAI DUTE dracu` si daca iti zice ce ai patit zii "stii prea bine, fii smecher in fata tipei de la mall ca eu nu`s asa proasta ca aia sau altele":d

Sfatul meuu :d
Bafta.kiss***