| Pakunoda a întrebat:

Bună TPU, am o nelămurire.
Am fost la endocrinolog ca sa-mi rezolv problema cu menstruatia (imi vine rar, odata la 3-4-5 luni) *precizez ca de cand mi-a venit prima oara, n-a fost niciodata regulat (de 4 ani)*
Iar marti merg sa-mi fac analizele, dupa ce fac analizele as vrea sa merg la prietenul meu si cel mai probabil o sa ajungem sa facem sex.
Ma va afecta cu ceva chestia asta data viitoare cand merg la endocrinolog? E vreo problema daca nu mai sunt virgina pana la aflarea rezultatelor? V-a afecta menstruatia cu ceva?
Am mai fost la ginecolog inainte (m-a trimis la endo) si mi s-a spus ca pot fi 2 rezultate
Ori n-o sa pot avea copii niciodata, ori inca se regleaza menstruatia mea.
Va rog ajutati-ma cu un raspuns... vreau sa stiu daca e ok sa fac asta marti sau daca sa anulez pana ce termin toata treaba cu doctorul.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai afirmat ca : ''...cel mai probabil o sa ajungem sa facem sex.''
Si pe urma ai intrebat daca :
-- Ma va afecta cu ceva chestia asta data viitoare cand merg la endocrinolog?
Raspuns : sexul NU provoaca nicio stare sau situatie care sa afecteze/compromita consultatia
-- E vreo problema daca nu mai sunt virgina pana la aflarea rezultatelor?
Raspuns : Existenta sau pierderea virginitatii NU afecteaza cu absolut nimic rezultatele analizelor
-- V-a afecta menstruatia cu ceva?
Raspuns : inceperea vietii sexuale si pierderea virginitatii NU modifica cu nimic menstruatia,
-- Am mai fost la ginecolog inainte (m-a trimis la endo) si mi s-a spus ca pot fi 2 rezultate :
1.) Ori n-o sa pot avea copii niciodata,
Raspuns : o afirmatie cu totul hazardata ca sa nu zic IMBECILA
2. ) ori inca se regleaza menstruatia mea.
Raspuns : urmand un tratament adecvat cel mai probabil ciclul menstrual se va REGLA chiar si partial
In concluzie puteti sa intretii contacte sexuale fara nicio retinere fiindca activitatea sexuala in mod absolut sigur, NU va afectata cu nimic consultatia endocrina si nici prelevarea probei de sange pe baza careia se vor efectua analizele hormonale endocrine. Multa sanatate!

| Pakunoda explică (pentru corbulalbrosu):

Vă mulțumesc foarte mult!

2 răspunsuri:
| Windowsxp1 a răspuns:

F