| anonim_4396 a întrebat:

Am o poveste ce seamana a telenovela si am nevoie de ajutorul vostru. O lom de la inceput:
sunt 2 prieteni (b si c)
:‎ si apare o fata  ( a )
si a si cu c se imprietenesc, dar a se indragosteste de b
si a ajunge cu b, dar se despart
si a afla ca r (prietena ei) e indragostita de b
‎ si dupa a incepe sa simta cv pentru c, si c pentru ea, dar se tem ca isi vor distruge prietenia
si b si c sunt gelosi unu pe altul
si a habar n-are ce sa faca!
Ce sa faca a si r?

7 răspunsuri:
| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

M-ai ametit de tot!

| Bocanila a răspuns:

Eu zic ca a sa fie cu c iar r cu b... cam asta e cel mai bine sau a isi va gasi alt iubit

| SDC a răspuns:

A sa fie cu c, si r cu b!

| cobra221 a răspuns:

Alt mod de exprimare nu ai gasit nu? a cu b, matematica avansata aici rolling on the floor

| angishik a răspuns:

Eu zic sa faca ce le spun inimile, dar sa se gandeasca la consecinte, avand in vedere ca dupa spusele tale si b si c simt cv pentru a, iar a chiar il iubeste pe b! a ar trebui sa se gandeasca bine inainte de a face vreo miscare, pentru ca daca e cu c b va suferi, iar daca e cu b c va suferi! sper ca nu te-am bagat mai tare in ceata! ei bine r ar trebui sa se gandeasca ce vrea sa faca si cu cine vrea sa fie, dar sa afle cine simte si ce pentru ea! a si r tr sa ramana prietene, iar c tr sa-i inteleaga alegerea lui a!

| Dobra_Grigore_1985 a răspuns:

Ca sa o lom de la inceput ar trebui s-o lom intai cu gramatica. Asa ca poti sa incepi de acolo.

| SeXyGiRl21 a răspuns:

Da! Si pe mine m-ai ametit!