| AnDraDa1227 a întrebat:

Buna TPU.Am o poveste foarte frumoasa dar in acelasi timp complicata si incurcata, pe care nu o pot sfarsii fara lacrimi.Totul a inceput acum 10 luni cand am intalnit un baiat pe care nu credeam ca o sa il iubesc asa de multRelatia noastra a durat o luna si abia dupa ce ne-am despartit am vazut ca țineam si tin foarte mult la el.Relatia noastra s-a sfarsit in felul următor : el s-a dus la o petrecere, iar eu l-am sunat pentru ca imi făceam griji in privinta lui, iar el mi-a inchis telefonul in nas.Eu,i-am trimis un mesaj care suna cam asa:"-Mersi ca mi-ai inchis telefonul in nas ca la o preiera.". dupa cateva ore, am primit un mesaj de la prietenul lui cel mai bun in care scria ca el mi-a dat papucii si ca totul s-a sfârșit. Nu mai stiu ce sa cred pentru ca atunci cand iesim toti prietenii pe
afara el se uita cu "coada ochiului" dupa mine si imi face ochi
El este un baiat foarte orgolios, si mentioneaza tot timpul prietenilor ca nu mai vrea absolut nimic de la mine dar eu suntfoarte sigura ca el mai are sentimente pentru mine.Inainte cu o zi de ziua mea l-am sunat si am vorbit foarte deschis cu el despre ce imt pentru el dar se pare ca el nu intelege ca dupa 7 luni de zile mai tin la el si il iubesc. A fost o perioada de doua luni cand nu
am mai vorbit cu el, ma avusese la ignor.Recent m-a scos de la ignor si am inceput sa vorbim din nou. Zilele astea mi-a dat de înțeles ca este gelos pe un prieten de al meu care e la o distanta de 2000 km. As dori sa-mi dati niste sfaturi si sa ma faceti sa inteleg daca
ma place sau mai are sentimente pentru mine. Mersi pentru atentia acordata si astept parerile voastre.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Se joaca cu tine.
Ti-a prins slabiciunea,stie ca tii la el,te considera bunul lui personal si isi traieste viata liber si incantat ca e iubit "in taina" de tine.
Da,are sentimente pentru tine,dar nu vede rostul sa ti le spuna,din moment ce tu tot cu el esti,chiar si despartiti!
Poate ii dai si tu un ignor si-ti faci si un prieten,asa de ochii lumii.
Abia atunci se va trezi si el si,posibil,sa inteleaga ca te vrea inapoi.
Altfel,stie ca-i apartii si,asta,fara sa faca absolut nimic!
Daca TU nu schimbi nimic, situatia nu se va schimba cu nimic, lui ii place cum e!

| AnDraDa1227 explică (pentru greece12):

Mersi de sfat înțeleg foarte bine ce vroiai sa-mi zici da am încercat și asta și când am avut un prieten de 2 luni și ieșeam toți prieteni și cu el împreuna pe afara fa cea tot felul de gesturi de exemplu:eram în mașina lui și iubitu meu stătea în fata i punea melodia "ca as vrea sa ma combin cu prietena ta"; sau când ma sărutam cu asta l-am văzut ca făcea figuri nu se uita la noi cică se uita spre cer dar de fapt cu coada ochiului se uita la noi...Nu mai înțeleg absolut nimic

| butterfly27 a răspuns:

Buna,stiu ca e greu sa renunti la persoana iubita dar in situatia de fata cred ca asa e cel mai bine.El ce vrea de fapt? Ca doar te face sa suferi! Eu zic sa-l uiti si sa mergi mai departe, te pup

| alyzee a răspuns:

Buna.
Inceaca sa te detasezi de baiatul acesta, relatia cu el, de orice natura ar fi aceasta nu-ti va aduce decat suferinta. Incearca sa-l vezi asa cum e ci nu cum ti l-a descris inima ta. Vorbesc din experienta pentru ca am trecut printr-o situatie similara acum ceva timp, am fost o luna cu un baiat si din momentul in care ne-am despartit am realizat ca il iubesc, au trecut 7 luni in care eu am oftat ca fraiera dupa el, si i-am dus dorul. Dupa cele 7 luni am reluat relatia numai sa realizez in cele din urma ca el nu m-a iubit niciodata( cu toate ca a spus-o), doar m-a folosit. In cele din urma am ramas doar cu un gust amar si sentimentul de vinovatie.
Nu zic ca fostul tau este ca fostul meu, nu zic ca tu esti eu, zic ca situatiile sunt asemanatoare si chiar daca nu te cunosc, nu iti doresc sa ajungi, intr-un final la concluzia mea.

| AnDraDa1227 explică (pentru alyzee):

Probabil ca se aseamănă, dar la mine e alata problema intre noi sta și un orgoliu foarte mare... și as dori sa știu cum sa-l fac sa-și lase orgoliul de o parte tu ști cum pot face?

| alyzee a răspuns:

Doar sa vorbesti cu el in particular, undeva unde sa fiti doar voi doi, linistiti, sa-i spui cu calm ce te apasa si sa incerci tu singura sa-ti dai seama cam care sunt adevaratele sale sentimente fata de tine, chestia asta nu o putem face noi aici, indiferent cate detalii ne vei da. Oricum daca accepta sa va vedeti fata in fata, doar voi doi, poti sa consideri ca a renuntat la o parte din orgoliul ala, la restul va renunta cand va vorbi onest cu tine

| AnDraDa1227 explică:

Scuze da e simt si fraera * ca m-am incurcat x_x