| FataCuOchiCapruiX a întrebat:

Am o poveste lunga dar daca vreti sa o cititi va multumesc!

Anul trecut prin octombrie am cunoscut un baiat cu un an mai mare decat mine din aceeasi scoala cu mine si se comporta foarte frumos cu mine si chiar imi stia numele, CIUDAT ...lucru care m-a facut sa incep sa ma indragostesc.Cand a venit iarna eu dadeam cu bulgari de zapada in el numai ca sa ii atrag atentia iar el a inceput sa se comporte foarte frumos cu mine chiar daca imi facea frecusurihappy Pana la urma a avut curaj si a venit la mine sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el si am acceptat, dupa o saptamana si un pic s-a despartit pentru ca nu il puteam astepta dupa scoala. Dupa vreo saptamana a vrut sa ne impacam, si am acceptat iar. Dupe 3 zile i-am zis ca nu vreau sa mai fiu cu el dar nu stiu de ce am zis asta pentru ca tineam mult la el si i-am zis ca m-am pus cu altul, cea ce nu a fost adevarat a fost doar o inventie. Dupa ceva timp am regretat si vreo doua 3 luni am vorbit cu el si i-am spus ca imi pare rau dar a zis ca e randul lui sa isi bata joc.Eu vara asta plecam in strainatate toata vara.Inainte sa plec mi-a zis ca mi-a ranit inima si ca ii pare rau dar vrea sa fac primul pas sa ne impacam.Acum eu sunt in strainatate si vb mai mereu cu el pe mess, el se leaga de fostele mele relati mai ales de cea care a fost inaintea lui si ce-a inventata pentru care crede ca m-am despartit de el dar el nu stie inca ca a fost inventata. Eu vara asta am vrut sa incerc sa il uit si i-am zis ca nu imi mai place de el, alta minciuna, ufffff.Acum imi zice daca il mai plac si i-am zis poate da poate nu.Imi zice ca ii e dor de mine si ca abia asteapta sa vin ca poate o sa fim iar impreuna.Eu tin la el, ce sa fac sa fiu iar cu el cand ma voi intoarce? Sunt confusa.imi e frica ca o sa sufar iar. dau fundita la cel mai folositor raspuns

2 răspunsuri:
| Marius2011 a răspuns:

Aici ai facut o greseala. care de obicei se face, te-ai atasat prea repede incearca sa maschezi sentimentele daca nu le poti "sterge" asa deci revenind la problema pentru ca nu l-ai astepta nu e motiv de despartire cea ce e cam najpa iar acum sincer depinde de tine nu ne intreba pe noi ca nu noi am fost cu el. vezi ceti zice inima si gata happy cand te intorci ori te bagi p el ori te duci frumos cauti altu care sa te iubeaska cu adevarat si sa te merita ceaw

| Aasdfghj a răspuns:

Ai suferit din vina ta nu crezi? ai facut niste greseli.nu inteleg de ce l-ai mintit ca nu mai vrei sa fii cu el si ca nu-l mai placi...incearca sa vorbesti cu el si spune-i adevarul.