| kida_3825 a întrebat:

am o prietena care abia si-a inceput viata sexuala, a facut sex anal, baiatul respectiv si-a dat drumu in ea. ei ii este frica sa nu ramana insarcinata sad! un raspuns va rog puppy dog eyes Multumesc mult, dau funda love struck

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Există o mică şansă, intr-adevăr mică, dar există. Spune-i să facă un test de sarcină ca să fie sigură. Pe viitor, ar fi bine să vă documentaţi înainte să vă începeţi viaţa sexuală. Baftă! :*

15 răspunsuri:
| agoodvampire a răspuns:

Nu are cum sa ramana insarcinata daca a facut sex anal straight face Nu stiu, mie mi se pare stupid faptul ca de la o varsta frageda va incepeti viata sexuala fara a fi experimentati sub nici o forma. Nu stiu, sunt curioasa cati ani aveti voi 2? sincer acum.

| kyGirL a răspuns (pentru agoodvampire):

Deci daca si-a inceput viata sexula inseamna ca tine foarte mult la acel baiat...si este si asta o metoda sa ii arati cat de mult il iubesti

| agoodvampire a răspuns (pentru kyGirL):

Da draga, dar iti spun ca mai mult de 14 ani nu au daca nici macar nu stiu ca de la sexul anal nu poti ramane gravida.Nu mi se pare normal.

| kyGirL a răspuns (pentru agoodvampire):

Exista si aceste riscuri si este adevarat ca sunt rare... Dar exista si mai bine sa fi precaut

| Manieli a răspuns (pentru kyGirL):

Nu nu inseamna asta...inseamna ca aia e o curva penala si ala e un gibon care nu se poate abtine...aia inseamna

| MyhayB a răspuns (pentru kyGirL):

Aha, stai sa vad daca am inteles, deci daca vrei sa arati unui baiat cat de mult il iubesti ii oferi o partida de sex anal, cu cat mai multe "finalizari" cu atat dragostea pe care i-o porti e mai mare....SUBLIM.

| kyGirL a răspuns:

Faptul ca el a ejaculat are o eficienta contraceptiva scazuta. Chiar si in cazurile in care barbatul stapaneste bine aceasta metoda, exista riscul aparitiei unei sarcini din cauza eliminarii lichidului pre-ejaculator. Acesta elimina involuntar, inainte de momentul ejacularii, un lichid care poate contine atat spermatozoizi, cat si germeni ai unor infectii cu transmitere sexuala (ITS).
Deci poti ramane insarcinata. daca nu a trecut 72 de ore de la contact poti lua inca pilula de a doua zi insa nu uita ca aceasta nu se ia mai mult de 2-3 ori pe an. nu uita sa folosesti prezervativul data viitoare si grija mai mare.mult succes!

| JohnnyBi a răspuns (pentru kyGirL):

A zis ca a facut sex anal...acolo nu ramai gravida decat cu o diaree in cel mai rau caz, sau cu hemoroizi laughing.

| kyGirL a răspuns (pentru JohnnyBi):

Lol... poti ramane doar daca sperma iese si ajunge in zona vaginului.

| drhotzu a răspuns (pentru kyGirL):

laughing))))
nu nu poti ramane decat daca ejaculeaza in interiorul vaginului si atat! daca ajunge in zona (sau in cartier) tot degeaba.

| JohnnyBi a răspuns (pentru kyGirL):

Nu trebuie sa ajunga in zona, trebuie sa ajunga inauntru si sa fecundeze un ovul... putin mai greu de facut decat de zis totusi

| drhotzu a răspuns:

Felicitari pentru inceperea vietii sexuale, cum de abia la 15 ani? nu e cam tarziu dupa standardele de azi? si cum ai inceput ceva despre care nu stii nici chestiile elementare?
deci fii atenta: poti ramane doar in urma sexului "normal" si in momentul incare ejaculeaza in interiorul vaginului. nu la intrare, nu pe picior, nu anal, nu oral si nu de pe colacul de la wc...

| NicoRobyn a răspuns:

Daca nu ia zapacit pasarica ...nu ramane insarcinata... dar acu recunoaste ca e vorba de tine! happy

| missLollipop a răspuns:

Aceea fata nu cumva esti u?laughing
FRATILORRRR nu poate ramane insarcinata daca a facut sex anal.johnnyBi femeile au ovulul in fund?laughingdaca nu stiti numai vorbiti! nu are cum.nici prin sex anal nici prin cel oral, poti ramane insarcinata doar atunci cand pensiul intra in contact cu vaginul si ejaculeaza.nu mai judecati ca are 15 ca are 14 ani, pana la urma a facut-o si nu are ce sa mai faca.

| kida_3825 explică (pentru missLollipop):

Nu. nu e vorba de minewinking nu imi era rusine sa spun! happy