| GiirLLL a întrebat:

Am o prietena cu care ma cert mereu, ma enervez pe ea, are un caractez foarte dificil, dar totusi tin foarte mult la ea, ei ii place de un baiat deja de 2 ani si nu-i spune acest lucru, este timida sa-i spuna si crede ca nu este reciproc, ea permanent imi povesteste despre el, iar eu incep sa ma enervez cind vorbeste despre el incep intr-un fel a fi geloasa, o intrerup cind imi spune cit de mult il adora, il iubeste, dar de ce? ce pareri aveti?sad FunDitSaa

Răspuns Câştigător
| SpecialGirl a răspuns:

Daca nu ii spune ca il place de unde poate stii ca nu e sentimentul reciproc? Daca este timida cred ca ar fi bine sa puna un prieten sa il intrebe daca simte ceva pentru ea.In caz ca raspunsul este negativ ar trebui sa isi ia gandul de la acel baiatwinking. Zici ca esti geloasa? Hmm.cred ca il placi si tu. Sper ca tu sa fii mai indrazneata si sa ii spui asta. Good Luck :*

1 răspuns:
| Deealovestpu a răspuns:

Wow,parca ai fi prietena mea laughingsi ea se streseaza ca eu nu vreau sa-i zic baiatului de care-mi place,ca-l placlaughing).paaaaaai in primul rand,pentru ca stiu cum e,incearca sa nu o stresezi toata ziua cu "zii ca-l placi!" pentru ca pentru noi nu prea merge chestia asta,probabil si ea e speriata de reactia lui,de refuzul lui si de toate chestiile nasoale posibile:-s de aceea nu poate sa-i spuna,nu pentru ca are ea chef sa te enerveze pe tinelaughing. incearca sa o convingi totusi prin argumente atent alese,poate poate... spune-i gen "Da-mi un motiv pentru care nu vrei sa-i spui!?! ce vei pierde? Intr-adevar poate sa-ti spuna ca nu simte acelasi lucru, DAR poate sa-ti zica si ca te place si sa fiti fericiti impreuna!" sau "Nu vreau sa cobesc sau sa fiu rautacioasa, dar daca tu nu ii vei spune se poate intampla ca el sa intalneasca o fata si atunci o sa suferi, e pacat sa nu incerci, daca tot tii atat de mult la el! orice s-ar intampla o sa fiu aici si o sa vezi ca totul va fi bine"big grin mie asa mi-au zis prieteniithinking Desigur ca nu m-au convins dar poate ca tu ai mai mult succes cu prietena ta! Mult succeS!