| leidipharrel a întrebat:

Am nevoie de un sfat.Nu stiu cum sa incep.acum o saptamana un baiat de la mine din liceu ( sa-i zicem D, e tot a 9-a ca mine) mi-a dat add si se tot baga in seama cu mine si m-a facut sa incep sa-l plac. El stie lucrul asta si cred ca si el ma place, e foarte gelos cand vorbesc cu un baiat si incearca sa ma faca geloasa cu altele.Ma rog, ieri am fost la un bal si acolo un coleg de-al lui D ( S. ) a inceput sa se dea pe langa mine. Faza naspa e ca acum il plac si pe el.Problema e ca unei prietene bune si in acelasi timp si colege de clasa ii place de S. si vorbeste cu el din vara, dar lui nu ii place de ea, ci ii place de mine de ieri de la bal.Eu i-am zis ca poate sa fie cu el ca nu ma deranjeaza, dar a zis ca nu vrea, ca mai place un baiat. Zic bine, dupa ii mai zic odata sa nu se supere si imi spune " eu am iesit nb". Mi-am pierdut o prietena cu ocazia asta, dar eu de unde sa stiu ca il place?! Trebuia sa-mi zica. Nu stiu ce sa fac acum cu D., pentru ca si el am impresia ca ma placee si mi-e sa nu se supere.
PS: Eu sunt timida si nu-mi place deloc cum arat, mereu caut sa fiu perfecta si daca orice detaliu cat de mic nu-mi iese deja ma simt nasol, ma cred cea mai urata si cea mai nu stiu cum. Poate imi dati un sfat si aici, nu am incredere in mine deloc.

So, any help?! straight face

3 răspunsuri:
| DuTzZeLiAn a răspuns:

Te-ai gandit vreodata sa scrii un roman thinking

| MadnessCaffe a răspuns (pentru DuTzZeLiAn):

Te-ai gandit vreodata sa raspunzi la intrebarile oamenilor?

| leidipharrel explică:

Daca scurtam, luam din detalii destul de importante happy
dar, daca tot ai citit, puteai da si un sfat.
si nu, nu ma pricep la scris romane.