| AndreeA9120 a întrebat:

Buna TPU...
Am o problema.
Am aflat de curand ca un prieten bun de-al meu place o prietena de-a mea.Si ea il place pe el.Lui ii este frica sa faca primul pas iar ea zice ca el trebuie sa faca primul pas.Cum as putea sa ii ajut sa devina iubiti. El m-a rugat sa-l ajut dar ea vrea ca el sa vina la ea.
Niste idei, va rog...
Am nevoie urgenta.

Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Blondamea a răspuns:

De ce nu fac amandoi in acelasi timp primul pas mai bine indeamnai sa faca cat mai repede unul din ei primul pas ca altfel s-ar putea sa existe riscul de a nu mai fi impreuna niciodata

| Mihai7best a răspuns:

Cheama-i pe amandoi la un suc si tot du-te la baie sau iesi pe afara sa faci ceva incearca sa ii lasi sa vorbeasca doar ei doi si poate va trece peste frica

| stefania_3113 a răspuns:

Buna, Iubita, nu stiu planuieste sai intalnesti pe amandoi fara sa-si dea seama, adica spune-i lui sa vina maine la ora X in parc si ei la fel si se vor intalni amandoi,
atunci sper sa se intample MAGIA...succes Andr33u7za

| ionutalecs a răspuns:

Te duci la ea o intrebi daca vrea sa fie cu el daca zice da dar sa faca el primul pas
te duci la el si ii zici sa se duca fara frica pentru ca o sa il accepte

fundita?

| zen a răspuns:

Daca fata nu vrea si nu vrea...prietenul tau trebuie sa-si gaseasca curajul facand primul pas daca chiar o place si il poti ajuta si tu cu asta.^^