| cristii321312312 a întrebat:

Am o problema foarte mare...nu stiu ce sa fac asa ca am decis sa va cer parerea.Am cunoscut o fata acum 4 luni si am ajuns sa o iubesc mai mult decat pe mine.Simt ca ea a aleasa dar sunt niste probleme.ea e de religie penticostala iar eu sunt ortodox.Pentru noi nu e vreo problema deoarece eu nu fumez, nu beau, nu ma comport ca un ortodox.Ea vorbeste cu fostul ei prieten de un timp dar am intrebat-o daca pot avea incredere in ea iar ea a zis ca da.Nu e genul de persoana care sa minta si am incredere in ea asa ca am spus ca nu e nici o problema daca vorbeste cu el pentru ca acesta inca tinde sa vorbeasca cu ea din suferinta.Am nevoie de pareri dar varianta de a uita de ea si de iubirea noastra e exclusa pentru ca nu pot, o iubesc prea mult si stiu ca si ea ma iubeste.Va rog am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| MioaraParalescu a răspuns:

Esti naiv prietene

3 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Vezi tu, amice, femeile spun ca nu te mint, dar ele actioneaza dupa alte principii conservatorii si dpdv al lor aia nu e minciuna, e doar alegerea masculului mai potrivit sau adaptarea la o situatie cand alege confortul langa altcineva. Deci ea nu te minte, pentru ca nu gandeste cu creierul tau. Incearca sa o conduci decat sa o controlezi sau o tragi la raspundere. Femeile sunt usor de manipulat daca esti atent cu ele si manifesti siguranta barbateasca plus ceva in portofel cat sa va intretineti bunastarea. happy

| Yonella123 a răspuns:

Hei! Uite daca tu simti ca poti avea incredere in ea, fa-o! Daca o iubesti cu adevarat, tine minte nu ascuta gura celor din jur, ai incredere in tine, totul o sa fie bine si ea te iubeste. Iubire este un sentiment unic iar daca ajungi sa il traiesti este nemai pomenit. Asa ca multa bafta, ai incredere in tine si in sentimentele tale, sunt adevarate, si nu te inseli nicio data daca te iei dupa ele.
SUCCES!

| Eudoareuu33 a răspuns:

Toti spuneti ca nu e genul de persoana care sa minta ‚ iar apoi va plangeti ca vă insala...