| dragonladyflame a întrebat:

Sal lume.vreau si eu niste sfaturi.acum cateva zile,fix inaintea imormantarii bunicului meu,prietenul meu a inceput sa imi zica ca nu stie ca sa mai vorbeasca cu mine (suntem impreuna de 9 luni,relatie la distanta,nu ne-am vazut niciodata fata in fata,incredere absoluta).ca gura lumii l-a luat inainte si ca si-a dat seama de realitate.visam prea mult la un viitor impreuna.ca e naspa.ca nu e realitate.si ca vrea sa ma pe cineva langa mine,sa ma faca mai fericita decat ma face el.i-am zis ca relatia noastra e in mana lui.ma simteam foarte ranita.si am plans ca toanta.el nu mai raspundea.peste aproape jumatate de ora m-a intrebat ce vreau si si-a cerut scuze pentru ca nu a raspuns(descarca ceva de pe net)...m-am enervat.de atunci nu i-am mai zis ca il iubesc.la fel si el.si se purta rece.imi acorda mult mai putin timp.in schimb imi povesteste in continuare tot ce face.iar intr-o zi mi-a zis "te iubesc.tu ma mai iubesti?ca nu mi-ai mai zis.dar lasa.am treaba.pa".si nu mi-a mai raspuns cateva ore.dar cand a raspuns parea foarte ok.l-am intrebat despre noi.a zis ca se mai gandeste.nu stiu nici ce e cu mine de atunci.simt ca nu il mai iubesc si deja incerc sa-mi gasesc pe cineva aici.dar simt si gelozie cand el pomeneste de fete.si tresar cand ma gandesc la el,cand da mesaje.simt ca e departe de mine.simt ca il vreau langa mine.simt ca ne-ar fi mai bine despartiti.ce e cu mine?ce sa fac?funda.scuze de "roman".am nevoie urgenta de ajutor.nu mai suport starea in care sunt.nu mai suport cum imi simt inima crying(((

Răspuns Câştigător
| CiprianTPU a răspuns:

Debia acum am vazut ce varsta ai. Daca ai fi fata mea nici eu nu te-as lasa sa te duci atata drum singura. Adevarul e ca distanta e cam mare, tu ai o varsta frageda si cred ca ar fi mai bine sa renunti la relatia asta, nu duce nicaieri. Stiu ca este dureros cea ce iti recomand eu sa faci, dar nu vad alta solutie. Realtiile la distanta nu duc nicaieri de asta sunt sigur si in plus esti foarte tinerica. Ai grija de tine si cauta-ti un baiat cu care chiar poti sa ai o relatie de-a binelea. Faptul ca discuti cu el in fiecare zi nu stiu la ce ajuta. Ajuta doar daca vrei sa ai un prieten carui sa-i destainui fiecare secret si durere a ta.

8 răspunsuri:
| dragonladyflame explică:

Mda.cum sa ne vedem? el e langa dunarii eu in nordul moldovei.stam prost cu banii.el mai prost ca mine.si oricum daca as vrea sa il vizitez nu ma lasa mama(care nu prea e de acord cu relatia).am rezistat atat timp pentru ca am vorbit mult.am ajuns ca il bunosc bine.ca om.si mi-a placut.la fel si lui.simteam ca ne-am gasit intr-o lume de aventurieri si oameni neseriosi.si am sperat.m-am gandit la cum ar fi cand ne vom intalni.am luat in calcul posibilitatea sa ne despartim atunci.dar macar l-am vazut.mi-am dat seama ce e cu el.

| dragonladyflame explică:

Scuze de greseli :-s

| dragonladyflame explică:

Nu stiu ce iubesc.ideea de a fi cu el.pe el. ceea ce cunosc eu despre el.nu stiu.nici nu stiu daca il iubesc.stiu doar ca ma doare.si imi e dor.de el cand era fericit.si ca m-am saturat.si ca vreau sa nu raman singura. sad

| dragonladyflame explică:

hee hee mda, stiu.dar e complicat.mie sa numai para rau dupa aceea.ai dreptate ca nu prea duce nicaieri.dar 9 luni.si era bine. poate reuseam sa ne vedem.dar asta e. daca nu ma despart eu se desparte el de mine.el spune ca mi-ar fi mai bine cu un iubit de unde sunt eu.mersi de sfat

| dragonladyflame explică:

Acum imi zice ca ma iubeste.eu ce fac acum?sad

| CiprianTPU a răspuns (pentru dragonladyflame):

Waw...Adevarul e ca ma cam pui pe ganduri. Am iubit si eu foarte mult o femeie si din pacate am renuntat la ea, pur si simplu nu ne potriveam, dar eu tot o iubeam. Au trecut trei luni de cand ne-am despartit si sincer imi pare rau ca am renuntat. Fa ce iti spune inima! Eu zic ca va e mai bine impreuna decat despartiti happy. Dupa ce m-am despartit am ajuns la concluzia asta, ca era mai bine cu ea. Stiu, acum contrazic tot cea ce iti spuneam mai sus, dar cand e vorba de iubire nu poti face nimic. Singurul impediment e distanta! Ar fi ceva daca v-ati intalni si voi odata sa vorbiti fata in fata. De obicei oamenii au doua feţe, nu ma refer la toti, dar majoritatea. Cand vorbesc cu tine pe net sau la telefon sunt dragastosi, tandri iti spun ca te iubesc si cand dai nas in nas cu ei se schimba treburile. Daca te vei intalni fata in fata cu el si nu o sa-ti placa comportamentul lui si de felul lui de a fi, ce faci atunci? Stai atata timp cu el si intr-un final cand te intalnesti cu el realizezi chestia asta. Eu nu cred ca as rezista atata timp, e greu dar ce sa faci. Eu zic sa faci asa : Nu va despartiti! Mai asteptati un pic si in vacanta de pasti sau cea de vara faceti tot posibilul sa va intalniti, doar asa va veti putea da seama amandoi daca relatia asta are rost sa mearga mai departe sau nu. Asa e cel mai bine! Bafta multa, sper ca te-am putut ajuta cat de cat.

| dragonladyflame explică:

Hmm.da mersi.m-ai ajutat.dar e fix cum spui tu.cand asa cand asa.confuzie.e greu.ca e distanta.si nu il pot intalni ca sa decid, ce sa fac.si e ca ma iubeste totusi.cred eu.9 luni cu o fata care nu a vazut-o.stau cu el pana ne intalnim, si atunci.e atunci.pana atunci.
in legatura cu relatia ta.scuza-ma ca te intreb.dar de ce nu ai cautat-o sa va impacati? daca iti dai seama ca e mai bine cu ea.de ce nu lupti?

| CiprianTPU a răspuns:

E cam greu cu relatiile astea la distanta. Oricum mi se pare cam ciudat ca voi in 9 luni de zile nu v-ati vazut niciodata fata in fata. E posibil ca tu sa iubesti vocea din spatele telefonului, barbatul din poze si doar atat. Altfel sta treaba cand te vezi cu cineva fata in fata si stai de vorba. Exista sanse foarte mari ca tu sa nu il placi cand te intalnesti cu el sau invers, nu crezi asta? Iar faza cu increderea absoluta, lasa de dorit. Voi trebuie sa faceti tot posibilul sa va intalniti si sa va vedeti. Cum ati reusit sa stati pana acum fara sa va vedeti?