| Anonimule000 a întrebat:

Am o problema. Mi-a intarziat menstruatia in jur de 5-7 zile. O singura data mi s-a mai intamplat. Nu stiu ce sa fac. Mentionez ca am dureri precum ar trebui sa-mi vina, dar nimic.A, si inca ceva. Ultimul contact sexual nu a avut loc in perioada fertila. Daca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi... Multumesc!

Răspuns Câştigător
| forgetmynutella a răspuns:

Salut Anonimule000!
Mica ta problema este ca si rezolvata laughing. Exista menstruatie neregulata care intarzie cateva zile ( in jur de 12-13 zile sau chiar 1 luna) si menstruatie regulata care din cand in cand intarzie 2-3 zile, dar este ok.

Daca problema persista, te sfatuiesc sa consulti un specialist pentru siguranta.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina totusi, perioada fertila, chiar obiectivata cu ecografie, poate incepe mai devreme decat te astepti. Indiferent de rezultatul testului, fa-ti o programare la ginecologul tau.