| Floxxx a întrebat:

Am o problema si nu stiu ce sa fac sad Va rog ajutati-ma.Imi place de un baiat si nu stiu ce sa cred... sa va explic. Cate odata imi da impresia ca si lui ii place de mine, dar alta data imi da impresia ca nu. De exemplu azi a zis ca sunt frumoasa si mi-a trimite pupici pe mess etc... sh dupa catva timp mi-a zis ca ii e indiferent daca il bag in seama cand intru pe mess sau nu.Eu cred ca e o fire mai rusinoasa, dar macar pe mess sa recunoasca o data adevarul (a mai recunoscut de vreo 2 ori dar dupa a retras tot, eu cred ca de rusine). Dar macar sa zica o data ca ar vrea sa fie cu mine si sa continuam, nu sa retraga mereu tot si sa o lom de la capat.Eu ma gandeam sa ii zic aceste lucruri pe mess, finca e o fire mai timida ca mine si daca ii zic la telefon sau fata in fata mi-e frica, dar pe de o parte mi-e frica ca il iau prea tare si nu vreau sa stric tot ce s-a creat pana acum, sau sa las sa mearga totul de la sine? Va rog ajutati-ma sad

3 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

Heyhappyin primul rand tipu' nu mi se pare tocmai rusinos,dupa cum ai descris tu cazul mi se pare mai mult genul acela de baiat" scump la vorbe"happynu il cunosc pe baiatul asta si nu stiu ce sistem de gandire arethinking dar el probabil se teme ca nu cumva tu sa razi de el(de ceea ce simte el)de aceea probabil isi retrage de multe ori cuvintele; poate el chiar simte ceva pentru tine de aceea ti-a si zis lucrul acesta doar ca el nestiind daca si tu simti la fel pentru el nu e la fel de sigur; incercarea de a parea indiferent ascunde de fapt temerea de a nu fi respins de tinethinking sfatul meu ar fi sa incercati totusi sa va intalniti si sa discutati in realitate, de mai multe ori pana va obisnuiti si capatati curajul sa va spuneti in fata ceea ce simtiti; tu lasa-l pe el sa faca primul pas:sa iti spune ce simte pentru tine(ca esti frumoasa, chestii de genu')iar apoi ca sa-i dai incredere poti si tu sa-i spui ce simti pentru el(dar asta ar putea merge doar daca discutati in realitate)
sper ca te-am ajutattonguehappy

| seularts a răspuns:

Cand nu primesti nici un raspuns e bine sa te duci diurect peste el, mai ales ca ai avnataj din punctul asta de vedere ca iei initiativa, si il privesti in ochi si il intrebi exact ce vrea. Daca spune nu stiu, sincer e un cretin, daca zice ca chiar vrea ceva pentru viitor, impreuna cu tine, atunci ai o sansa destul de buna sa incepi o relatie super.

| d33nis a răspuns:

Baga-te tu in seama cu el happy