| hiigee a întrebat:

Imi place de un baiat dar habar n-am daca ma place.Adica nu stiu ce sa mai cred. E cu mine in clasa(sunt 8 baieti si 19 fete). Din toate fetele cu mine se comporta altfel. El nu e genul care sa umble dupa fete, adica el e cu BMX-urile cu fotbalu .astea.Nu vorbeste aproape deloc cu fetele, doar cu mine.Colegii lui mi-au spus ca pana in septembrie(de cand sunt cu el in clasa)nu intra deloc pe mess, ziceai ca nu are net. Din sept. intra in fiecare seara( noi avem scoala dupa amiaza) si ma mai si baga in seama.( doar pe mine, ca am mai intrebat si alte fete din clasa si cica cu ele nu vorbeste) Face gesturi care sa ma faca sa cred ca ma place, se inrosese foarte tare cand aduce cineva vb de mine sau cand profii ne pun sa ne unim bancile din diferite motive.Pe mess spune niste chestii ca si cum am fi deja iubiti rolling on the floor. A si recunoscut fata in fata ca " pe mess mereu e mai usor". cred si eu... el e timid, dar nu vrea sa recunoasca.Si eu sunt rusinoasa, dar de o luna am inceput sa pun piciorul in prag, sa prind curaj. El a observat asta si a prins ei el curaj laughing. Pe hi5 imi viziteaza profilu in fiecare saptamana (da, tot numai mie. mi-au spus colegele ca lor nu le viziteaza). Ma suparasem odata pe el iar cand am ajuns acasa si-a cerut scuze de 100 de ori, nu mai stia saracu in ce mod sa isi mai ceara scuze.cand jucam adv.sau provocare l-am luat pe unu in brate si el se uita foarte urat, apoi dadea ochii peste cap si strangea din gura.
Si ma rog, ar mai fi multe chestii dar nu intru in detalii ca o lungesc prea mult.Deci ce sa cred pana la urma? El nici macar nu vrea sa recunoasca faptul ca e timid... dapai si altceva...Credeti ca ma place? Ce ma sfatuiti sa fac avand in vedere ca amandoi suntem rusinosi?
P. S. : Va rog fara misto-uri.

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Eu cred ac te place fiindca beneficiezi de o atentie speciala din partea lui, iar acesta este un semn foarte bun. happy Te sfatuiesc sa tii in continuare legatura cu el, din ce in ce mai mult chiar si sa incerci sa va apropiati cat mai mult, iar apoi sa faci tu un prim pas-care sa fie acea mutare castigatoare.Ai incredere in tine draga mea! Bafta! :* >big grin

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Te place, de asta sa fii sigura. poate ca ar trebui sa iei tu atitudine. fa-ti curaj si spune-i tu ceea ce simti! ca sa vada ca nu esti o rosioara mica [blushing].

| Kylexy a răspuns:

Vorbeste cu el pe mess sau fata in fata

| JelLy_3370 a răspuns:

Super poveste.foarte dragut, nu stiu ca sa zic eu una cred ca te place dar pot fi si "fantezii"sau lucruri pe care le vezi tu pentru ca`ty plk de el nu stiu ce sa zic daca toate chestyyle care le-ai spus sunt adevarata eu una daca as fi in locul tau(trecand peste faptul ca esti rusinoasa, incearca sa treci peste rusine cu asta nu rezolvi nimic)eu una as vb cu el si sa incerci sa baty apropoul pe faptul ca`l placi, poate daca tu incerci usor usor o sa aiba si el curaj si poate iti va recunoaste ca t place. Dar daca e sa fie doar asa o fantezie d a ta si sa faci chestia asta sa nu inceapa sa se comporte urat cu tine, ca de obicei asa s intampla. Dar eu una dup` ce ai zis cred ca el chiar te place si ar fi bine sa incerci INKA O DATA"cu rusine nu o sa faci nimic in viata" eu nu cred ca esti chiar asa d timid si p mss sa nu poti sa-i baty apropoul ca`l placi. Ity doresc succes si sper c te-am ajutat:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa te ajut

| hiigee explică:

Ms tuturor de raspunsuri, v-as fi dat fundita la toti dar nu pot... v-am dat ce am putut adica voturi. toate rasp. sunt folositoare si o sa tin cont de ele big grin
sarbatori fericite!