| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU....am revenit.
nu stiu ce sa ma mai fac..de-o luna jumate tot vorbesc prin mesaje cu baiatul pe care-l plac.cel despre care vorbeam in intrebarile anterioare.
dupa cum am mai zis, intre noi e o diferenta de 3 ani jumate, eu am 20... el aproape 24.
bun... timp de o luna si jumatate tot am vorbit prin mesaje,ba chiar la un moment dat, el a facut o gluma, intrebandu-ma intr-o seara "socru` meu ce face?", adica intreba de tatal meu.
tin sa precizez ca pana acum am vorbit doar prin mesaje si, cand ne-am intalnit pe strada ne-am salutat....in rest, nici o intalnire intre 4 ochi,nimic de genu`.
in fine, aseara i-am batut un apropo ca sa zic asa, in speranta ca-mi va da un raspuns referitor la noi doi, daca vrea sau nu sa aiba o relatie cu mine...dar nu mi-a zis nici da, nici nu..eu nu l-am intrebat direct, doar am batut apropoul.
el s-a prins despre ce e vorba si ca eu vreau un raspuns din partea lui, dar a cam ocolit raspunsul si m-a luat cu alta vorba.
dupa cum imi zicea si o prietena, eu si baiatul respectiv nu suntem nici impreuna, dar nici separat.
acum voi ce credeti? vrea sau nu o relatie? avand in vedere ca nu mi-a dat nici un raspuns concret? ..si plus de asta,chiar daca am vorbit cu el doar prin mesaje, mereu a fost sincer cu mine, mi-a vorbit cu"draga", mi-a trimis pupici, etc...happy

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca nu vrea o relatie deocamdata cu tine atat timp cat se pricepe sa trimita mesaje, tu iti mai pierde timpul cu il si nu iti mai face sperante desarte

| Auslesse a răspuns (pentru mona):

Sperante mi-am facut deja,dar m-am cam lecuit.laughing,acum fac haz de necaz.
n-am ce face, asta e.dar cu siguranta o sa vina si ziua in care o se intoarca roata(asa se intampla intotdeauna) si o sa-si de-a seama ca eu chiar am vrut o relatie serioasa cu el.
asta e, cand o sa-si de-a seama, o sa fie prea tarziu.n-are rost sa lupt degeaba, ca n-am pentru cine!

| onasis1961 a răspuns:

La cei 24 de ani, nu are prietenă? Miramaşi! Sau poate e prea timid, fă tu primul pas şi aveţi o discuţie, să vezi în ce ape se scaldă! Să fii iubită!

| Auslesse a răspuns (pentru onasis1961):

Nu,nu are nici o relatie, cel putin, nu una oficiala.
de ce? pentru ca acum ceva timp a avut o relatie si fata respectiva l-a inselat..si baiatu` de atunci s-a invatat asa, cauta doar aventuri...dar totusi, au trecut vreo 2-3 de atunci.
o tine intr-o veselie..cu aventurile.
asta e, am decis sa nu-l mai caut deloc, daca avea de gand sa fie ceva intre noi, trebuia sa reactioneze intr-un fel pana acum, dar nimic...

| Auslesse a răspuns (pentru onasis1961):

2-3 ani*

| neutrino a răspuns:

Baiatului ii place sa discute doar prin mesaje. Aceasta e distractia lui. Nimic mai mult.

| diwa a răspuns:

Sincera sa fiu, nu cred ca vrea o relatie, pentru ca altfel iti spunea asta cand i-ai batut apropoul. Poate are deja o relatie, sau poate doar vrea sa fie "barbat fatal". Nu te agata de imaginea pe care ti-o prezinta el "virtual" pentru ca poate fi un om cu totul diferit. Prin sms sau pe net putem fi oricine ne dorim. Parerea mea e ca ar trebui sa-i spui tu direct ca vrei o relatie cu el si vezi atunci ce si cum. Dar daca iti baga d-alea ca se mai gandeste, nu-i spune "ok", spune-i "nu mersi, nu sunt o varianta!"

| Auslesse a răspuns (pentru diwa):

Hey..mersi pentru raspuns. faza e ca noi ne cunoastem personal, ne stim de vreo 5-6 ani, dara pana acum nu am avut absolut nici o tangenta.
el stie ca eu vreau sa am o relatie cu el, dar nu stiu ce sa mai zic.
o relatie stiu sigur ca nu are, cel putin nu una serioasa.De ceva timp, cauta doar aventuri, adica nu vrea sa se implice intr-o relatie serioasa.e genu` de baiat pe care multe fete l-ar vrea si asta ma face sa cred ca si-a cam luat-o-n caplaughing..asta e, am decis sa nu-l mai caut deloc, daca avea de gand sa fie ceva intre noi, trebuia sa reactioneze intr-un fel pana acum, dar nimic...

| diwa a răspuns (pentru Auslesse):

Am inteles! In primul rand, felicitari pentru decizia luata! E cea mai buna decizie si astfel, te respecti pe tine in primul rand! Cu siguranta meriti ceva mai bun decat un baiat care vrea sa fie in centrul atentiei, dar nu neaparat in centrul atentiei TALE! E posibil sa te mai caute el sa te "vrajeasca", stii cum sunt baietii, se joaca cu noi happy dar tu fi tare si nu`i ceda pentru ca nu te merita cu siguranta! Tu ai fost corecta si sincera cu el, iar el n`a fost asa cu tine

| Auslesse a răspuns (pentru diwa):

Imi pare rau, dar n-am ce-i face.degeaba ma zbat eu ca pestele pe uscat.pentru cine sa lupt? daca el nu reactioneaza in nici un fel..la mesaje imi raspunde scurt si la obiect....asta e...viata merge inainte! oricum, o sa te tin la curent, daca e sa mai apara vreo "noutate".

| diwa a răspuns (pentru Auslesse):

Nu poti lupta doar tu singura, nu ai cum sa castigi. Bineinteles ca viata merge inainte! Acum mergi catre ceva mai bun! Dap, astept noutati, mai ales despre cat de bine te simti cu decizia asta >big grin

| Auslesse a răspuns (pentru diwa):

Ok,asa e! daca intr-adevar ar fi vrut ceva serios cu mine, putea sa faca ceva.a avut nenumarate ocazii de a a face ceva si totusi, n-a facut!

| HikariAi a răspuns:

Hi! E complicat, dar, eu iti propun asa, sa ii mai spui o data, iar in caz ca ocoleste raspunsul tau, spune-i ca doresti raspuns la intrebarea ta. Eu ma gandesc, sa nu cumva sa fie intr-o relatie cu cineva, iar tu nu stii... Baietii in general, dau pupici si chesti d-astea. In orice caz, eu nu imi pot da seama cum e el ca persoana, pentru ca felul lui de "a fi", poate sa dea de inteles mai multe tipuri de caractere, intr-un fel, se ascunde de ceea ce e el cu adevarat, si pentru ca se ascunde si iti arata o alta fata a lui, nu e chiar asa de bine... Adica, te ascunzi la o varsta mai frageda, cand nu vrei sa ai o relatie cu adevarat, dar el are 24 de ani, nu ar trebui sa se mai ascunda de ceea ce e el cu adevarat. Parerea mea, e ca daca vroia aceasta relatie cu adevarat, ar fi trebuit sa trateze aceasta problema intr-un mod serios, nu asa cum iti arata el tie, sa ignore pur si simplu ceea ce, ar fi important pentru amandoi. Sper sa intelegi la ce m-am referit. Eu iti doresc oricum toate cele bune si sper ca aceasta parere negativa a mea despre el, sa fie falsa. Ai grija de tine in continuare!

| Auslesse a răspuns (pentru HikariAi):

Dupa cum am mai zis, el nu are nici o relatie, cel putin, nu una oficiala.si asta n-o zic numai eu...au zis-o mai multe persoane care-l cunosc destul e bine.
la mesaje imi raspunde sec,scurt la obiect, indiferent daca-i trimit eu sau imi trimite el.
oricum, m-am decis, nu-l mai caut.n-are rost sa ma zbat ca pestele pe uscat pentru el si el sa nu reactioneze in nici un fel, desi au fost muuuuulte ocazii in care ar fi putut sa faca ceva.
n-am ce face, asta e.dar cu siguranta o sa vina si ziua in care o se intoarca roata(asa se intampla intotdeauna) si o sa-si de-a seama ca eu chiar am vrut o relatie serioasa cu el.
asta e, cand o sa-si de-a seama, o sa fie prea tarziu.n-are rost sa lupt degeaba, ca n-am pentru cine!

| HikariAi a răspuns (pentru Auslesse):

Imi pare rau! Sper sa fii bine...