| DedeuSka a întrebat:

de ce cand vad un film cu secvente romantice ma doare foarte tare burta? Stiu ca este o intrebare cam prosteasca...Va multumesc!kiss

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu este o intrebare prosteasca, este doar nestiinta.Prostie e cand nu intrebi sau nu incerci sa afli!
Acum ca ne-am lamurit,sa-ti raspund.
Nu te doare "burta",te doare in partea ei inferioara.
Cand vezi secventele respective,nivelul tau hormonal creste,echilibrul sexual(sa nu te mire,toti il avem) al organismului tau se strica.
Cu alte cuvinte,te exciti,indiferent daca ti-ai inceput viata sexuala sau nu,si ceva imi spune ca nu ai inceput-o inca.happy
Primind impulsurile respective,organismul tau cauta o continuare fireasca,continuare care nu vine!
Ti s-a intamplat sa mori de foame si sa simti miros de paine calda? Nu ti-a fost totuna,nu-i asa?
Pune filmul in locul mirosului de paine calda si vei putea intelege.
Pe multi ii apuca si dureri de cap si au o stare generala proasta, lucru care ti se poate intampla si tie la secvente ceva mai tari sau mai lungi!
Cred ca ai inteles.
Parca totul pare mai usor daca ti se da o explicatie, nu?
happyhappy

| superdorex a răspuns:

Nu e o intrebare prosteasca, inseamna ca ti-a placut si simti acea placere launtrica...e un sentiment in interiorul tau! Tuturor li se intampla asta dar cu altfel de manifestari sa stii... unora le dau lacrimile, altora le bate inima, altii ii trec fiori, asa ca nu e ceva sa iti faci griji da? Totul se petrece in interiorul tau e un gest reflex, neconditionat! Multa bafta!

| XxY_5456 a răspuns:

"inseamna ca ti-a placut si simti acea placere launtrica..."? NO SHIT?!?!?! Incearca sa nu te mai indopi cu popcorn in momente de suspans maxim. (a se intelege "suspans maxim". raportat la tine)