| anonim_4396 a întrebat:

TPU
Am si eu o intrebare destul de urgenta: Este adevarat ca daca faci sex anal vei avea un mers ciudat? Multi prieteni mi-au spus ca daca faci sex anal vei avea paranteze. Este adevarat? Si ce ar mai trebui sa stiu despre sexul anal?
Multumesc.
Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Bineinteles ca nu e adevarat.

Povestea cu incontinenta e o la fel de mare prostie. Se intampla extrem de rar din cauza sexului anal mai ales cand e facut cum trebuie - cu dus anal prealabil, cu lubrifiant care reduce aproape la minim stresul asupra inelului anal si fara jucarii sexuale supradimensionate sau fisting.

Doare daca nu faci dus anal inainte, sau ma rog, poate sa doara. Ideea e alta, ca in general anusul contine foarte multe terminatii nervoase excitabile insa sunt si persoane care nu vor percepe niciodata placere.

Cred eu ca sexul anal trebuie facut la fel ca si cel vaginal atunci cand femeia se simte pregatita pentru intimitate, cand e bine informata, cand cunoaste partenerul suficient, cand are varsta potrivita, chiar daca prin sex anal nu se pot face copii, s-au intamplat accidente rare in care scurgerile intamplatoare din anus in vagin au dus la o sarcina, de aceea e bine sa o faci tot cu prezervativ si desigur daca o faci fara partenerul sa fie foarte atent la final.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este adevarat, este doar un mit pentru speriat ignoranti.
Trebuie sa stii despre sexul anal ca este o perversiune sexuala destul de dificila, pe care doar putine cupluri o abordeaza. Este dureros pentru femeie si va duce, in timp, la risc crescut de incontinenta anala (adica exista riscul sa pierzi involuntar materii fecale in viitor, la eforturi, ras, stranut)-
Inainte de actul sexual, femeia trebuie sa faca clisma si apoi sa se spele cu atentie. barbatul trebuie sa poarte obligatoriu prezervativ si sa foloseasca un lubrifiant compatibil cu prezervativul.

| shadow72 a răspuns:

Daca ar fi adevarat ai vedea pe strada o multime de fete cracanate

| Purec a răspuns:

Paranteze sigur nu vei avea, dar sexul anal nu este chiar simplu de făcut. Si sunt si multi care îți vor spune chestii despre el fara ca macar sa il fi încercat vreodată.

1. Nu poți sa pierzi materii fecale de la sexul anal. Este doar un mit, cunosc o grămadă de persoane care fac des sex anal si nu au pățit niciodată acest lucru.
2.multi vor spune ca este dureros, fara ca macar sa încerce. Este dureros daca nu te documentezi inainte, daca insa știi ce ai de făcut, se schimba situația.
3. Neapărat lubrifiant, fara lubrifiant nu merge
4. Nu face sex anal daca nu ai făcut deja normal. Este o prostie sa începi cu anal, chiar daca vrei sa pastrezi himenul

| corbulalbrosu a răspuns:

La inceput este o experienta foarte dureroasa pentru femeie.Cu timpul poti ajunge in situatia ca vei avea probleme cu retinerea fecalelor in cazul folosirii acestui tip de sex in exces.Folosirea lubrifiantului si cea a prezervativului sunt esentiale pentru ca experienta sa fie una fericita si sa nu se lase cu urmari care iti pot pune sanatatea in pericol.In nici un caz nu ti se va modifica forma picioarelor sau un mers diferit care sa te dea de gol privind practicarea acestui tip de sex. Intotdeauna penetrarea trebuie sa se faca incet, progresiv, cu miscari cat mai lente, sa se foloseasca lubrifiant din belsug, fara retinere si foarte important sa nu faci niciodata sex anal fara prezervativ, iar in cazul unei
treceri de la sexul anal la cel vaginal aceasta trecere nu trebuie facuta niciodata fara a schimba prezervativul in prealabil.

| corbulalbrosu a răspuns:

Presupun ca macar unii vor avea curiozitatea sa citeasca urmatorul material: http://www.vice.com/ro/read/de-ce-n-ar-trebui-fetele-sa-faca-sex-anal

| neutrino a răspuns:

Sunt povesti, dar este posibil sa existe momente cand vei avea ochii mari cat cepele.

| Emilian65 a răspuns:

Nu cred ca sexul anal are vreo influenta asupra picioarelor( deci nu le stramba).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu este adevarat.
Parantezele se vor forma intr-un caz special doar daca iti incepi viata sexuala de o varsta frageda, gen 12-15 ani, cand corpul nu este dezvoltat suficient si atunci apar schimbari majore. Gen sa nu te mai dezvolti.
Deci, viata sexuala este buna, pentru o fata sa si-o inceapa dupa varsta de 17-18 ani, atunci cand este dezvoltata atat fizic cat si mental.

Si...despre sexul anal ar mai trebui sa stii ca bolile sexuale se pot lua mult mai repede si ca niciodata nu se face fara prezervativ. Si..mai ales trebuie sa ai o igiena intima impecabila.

| iulikboss a răspuns:

Da este adevarat si uite ce vrei sa stii:"Termenul de „anal" se refera la orificiul anal sau anus, adica cel care inchide portiunea terminala a intestinului."

| Ddx_Clara_1998 a răspuns:

Nu e adevarat happy acele paranteze intr-e picioare se numeste thigh gap Stai linistita