| OfataOarecare1 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de un baiat pe care il simpatizez.
El e mai mare decat mine dar suntem la aceeasi scoala.
Il surprind foarte des uitandu-se la mine dar cand ma intorc spre el isi retrage rapid privirea, iar cand trec pe langa el pe coridoarele scolii si il salut se uita foarte mirat la mine dar nu mirat pentru faptul ca l-am salutat, nu stiu exact cum sa definesc acea privire dar in orice caz face ochii mari si se uita intens la mine.
Cand iesim de la scoala de obicei mergem pe acelasi drum spre casa dar de fiecare data "are grija" sa ramana in urma mea si cand intorc capul sa vad daca e tot acolo de fiecare data dispare, zici ca il mananca pamantul, nu alta pentru ca nu mai e nici urma de el.
Nu am vorbit mai deloc in afara de : "ce mai faci?" si nici atunci nu l-am abordat eu ci el pe mine.
Nu e genul mult prea timid ca sa intre in discutie cu cineva daca vrea dar am observat ca se comporta diferit cu alte fete fata de cum se comporta cu mine. De exemplu daca vede vreo fata ca a pus bot sau plange imediat se inmoaie si incepe sa o perie pe aia de parca nu stiu ce drama i s-ar fi intamplat dar daca ma surprinde pe mine suparata incepe sa se scarpine dupa ceafa.
Am impresia ca se fereste de mine si prefera sa pastreze distanta dar atunci nu se justifica privirile lui.

Credeti ca s-ar putea sa ma placa?
Daca da cum as putea sa-l fac pe el sa ma abordeze pentru ca eu nu sunt genul de persoana care sa se bage in seama si mi se pare ca el e destul de dificil.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand el se apropie de tine, incepi si tu sa plangi!

| oprescudorin11 a răspuns:

Din ce povestesti pare genul de baiat bun pentru toate, inca nehotarat, ajuta pe toata lumea in cautare. Vezi mai intai daca nu se uita intens si la alte fete, in acelasi mod.

| OfataOarecare1 explică (pentru oprescudorin11):

Nu,nu se uita asa la altcineva.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru OfataOarecare1):

Are dreptate Hossam.Asa gandesc si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Face pe durul! poate te place dar nu are curaj sa-ti spuna! ai rabdare! tot el o sa faca primul pas. continua in stilul asta. si poate ca ar fi bine sa arati un pic indiferenta. ii enerveaza pe baieti, pe cocosii ca el. incearca, n-ai ce pierde. pentru ca deocamdata nu ai castigat nimic!

| Cigarettă a răspuns:

Sunt cam în aceeaşi situaţie. Credcă te place, dar e timid ca să-ţi spună asta. Poate că nu ştie cum să-ţi spună de aceea face pe "indiferentul" cu tine thinking
Încearcă să vorbeşti cu o prietenă de-a ta şi ea să-l întrebe pe EL ce are sau cu un prieten de-al tău care se înţelege bine cu EL. Poate aşa vei afla de ce se comportă diferit cu tine decât cu restul fetelor happy

| Hossam a răspuns:

Iti arunca priviri intense, patrunzatoare, te ''urmareste'', vrea sa stie tot ce faci. Tu ce crezi? Normal ca te place! Si ''cand se inmoie'' cand vede pe alta fata ca plange, poate vrea ca sa-ti arate ca are un suflet sensibil. Relax, lasa-l pe el sa faca primul pas. O sa vezi.