| MariuszSiAtat a întrebat:

Buna TPU(^_^)! am si eu o intrebare... Mie imi place de o fata si ei ii placea de mine... acum ii place de un prieten al meu... dar acelui prieten nu ii palce de ea ce pot sa fac sa o cuceresc?

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Pai in primul rand trebuie sa petreci mai mult timp cu ea, pentru a ii castiga increderea.
Incearca sa ii cumperi chestii, cum ar fi flori, inghetata, bijuterii, un parfum sau alte chestii ieftine care le plac fetelor.
Apoi incercati sa faceti diferite activitati impreuna.De ex:tenis, badminton, sah, carti, remi sau alte chestii.
Incearca sa te comporti frumos.Cand vorbeste ea tu nu o intrerupe! Fetele urasc sa fie intrerupte. Apoi nu vorbi numai de problemele tale.Incearca sa o faci sa iti spuna daca are ceva pe suflet, asa tu o vei consola, vei discuta cu ea, iar ea te va place si mai mult.
Daca faci tot ce ti-am spus, este chiar imposibil sa nu te placa laughing

P.S.Grabestete! Daca nu actionezi acum, tipul celalat iti va lua inainte!

12 răspunsuri:
| szergiu a răspuns:

Sa iti spun eu ce le place fetelor la un baiat :
-In primul rand INCALTAMINTEA! Suna bizar nu? Ei bine nu este fetele se uita extrem de des la acest lucru, ele vor ca un baiat sa fie bine incaltat si incaltamintea lor sa para tot timpul noua
-Vestimentatia[imbracamintea] - Suna putin mai normai decat ce am scris mai sus - Ele observa foarte usor daca tricoul/bluza sau camasa ta este calcata si acest lucru le place foarte mult si da dovada ca baiatu este ingrijit si ca stie ce vrea. Daca tricourile sau restul sunt sifonate/patate fete trec cu vederea dar ATENTIE! NU UITA![concluzie : nu le plac hainele sifonate sau patate] - Spre deosebire noi baietii suntem indiferenti daca in cercul nostru de prieteni unul sau mai multi baieti au pantalonii sau tricoul patat.]
-Mirosul/Parfumul - Este CEL mai important lucru - Ele se simt oarecum seduse de un miros atragator si le place ca un baiat sa miroase bine - Daca vrei sa ai un parfum bun iti recomand sa mergi la un magazin si sa iti alegi un parfum care iti place si mai bine ar fi daca ai fi insotit de o fata si ea sa iti aleaga parfumul
-Freza/Parul- Nu conteaza daca ai parul mic/mare atat timp cat iti sta bine - Insa conteaza foarte mult aspectul lui. Sa fie ingrijit, sa nu fie cleos sau sa nu aiba matreata.
-Zambetul-Un accesoriu foarte important - Din momentul in care zambesti in fata unei fete si te uiti in ochii ei ea va sti instant ca i`ai spus un "da".
-Simtul Umorului-Foarte important si acesta - Este important sa creezi o atmosfera cat mai placuta in prezenta fetei si sa o faci sa simta bine cu glume de orice natura [uneori si de natura sexuala dar nu prea mult ca sa nu pari un obsedat] - Unele fete adora lucru asta la un baiat chiar daca aspectul fizic nu este foarte bine dezvoltat
-Personalitatea-Personalitate difera de la fata la fata de exemplu daca o fata de la tara vrea un orasean cu bani sau care sa o iubesca o fata de la oras dintre un baiat de la tara si un baiat de cartier care injura/scuipa/vorbeste urat ar alege baiatu de cartier. De ce?-Pentru ca le place sa fie dominate psihic! si vor un baiat care sa conduca relatia.
-Daca vrei sa ai o fata la degetul mic iti dau un sfat FOARTE DES UTILIZAT : incearca sa mergi pe principiul "Te iubesc! Dar ma enervezi!" - In ce consta acest principiu? Pai din momentul ce iubesti o fata si si ea te simtizeaza pe tine ai putea sa incerci acest principiu adica sa ii spui fetei vorbe cum ar fi " Lasa-ma in pace" "Pleaca de aici" "Nu ma mai enerva" - Respectiva automat se v-a simti jicnita si va incepe sa simta o oarecare atractie fata de tine.
[ID-ul meu este s. zergiu - daca mai ai nevoie de alte sfaturi legat de fete sau alte lucruri adauga-ma in lista. - este valabil pentru oricine vede acest raspuns.]

Acum daca ai indeplinit lucrurile de mai sus iti pot spune ce sa faci pentru a o avea. Te duci la ea o intrebi ce face mai o vorba mai nu stiu ce pe urma ii faci un compliment ii spui ca parul ei arata foarte bine. Automat i se va deschide inima. NU o irita cu complimente in exces un compliment ii ajunge pe zi altfel te va considera ca un supus al ei. Dupa ce iti va spune ca si ea te iubeste sau te place o intrebi daca nu vrei sa iasa cu tine la un suc sau o inghetata, unde tu de altfel vei glumi cu ea fara a ii face un compliment, imediat dupa ce ajungi acasa o intrebi daca i`a placut la intalnire. Sigur v-a spune ca i`a placut poate desi nu a fost asa. In momentul acesta tu trebuie sa faci pasul final. La varsta la care o ai tu ai putea sa o intrebi respectuos si cu bun simt " Ai vrea sa formam o relatie bazata pe Respect, Iubire si Toleranta?" Daca te refuza? Nu e nici o problema baga id-ul meu si iti voi spune tot ce trebuie sa faci si in cazul unui refuz. id -->>> s. zergiu

| FluTuRaS_2810 a răspuns:

Nu stiu dc baietii nu spun de prima uara unei fete ca o plac. spune-i TE IUBESC in fata si o sa vezi ca o sa-si reaminteasca sentimentul care il purta pentru tine. fundita?

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Drogheaza-te si dai bataie prietenului tau una tare laughing. Dupa bataie dai si iei vreo 3 perverse laughing ca nu te-a ales de la inceput laughing.Dupa ce ai batut-o intreab-o daca mai traieste laughing. Daca nu mai traieste i-ati adio laughing. Bafta laughing

| Sicmao a răspuns:

Omora-ti prietenul si ia-i indentitatea.Intrebare prosteasca pusa de o persoana " desteapta "

| Sicmao a răspuns:

I-ai*

| TweetyBebe a răspuns:

Pai spune-i fetei ce simti pentru ea si roaga-l pe prietenul tau sa ii spuna ca lui nu ii place de ea.
Ai rezolvat problema usor, asa vei afla daca ea te place sau nu!

| StartingANewLife a răspuns:

Ar fi interesant ca fata asta sa aiba o prietena careia sa-i placa de tine big grin atunci telenovela ar fi completalaughing

| Hăgiul a răspuns:

Saboteaza-ti prietenul si imbraca-te in pielea lui.

| Angelina_5144 a răspuns:

Ar trebui s-o iei usor, frate.INcearca sa vezi ce nu-i place la tine,si, daca o placi cu adevarat, schimbate asa cum vrei ea sa fii.sau incerca sa iei exemplu de la prietenul tau, de care e ea indrogaosita.SI...incearca sa te remarci.

| littleblackgirl a răspuns:

Pai, in primul rand, incearca sa devii un FOARTE BUN PRIETEN DE-AL ei. Vorbeste cu ea despre lucruri amuzante, chestii care le aveti in comun, dar nu o intrerupe si nu vorbi numai tu. Convinge-o sa-ti spuna ce are pe suflet, daca are probleme si consoleaz-o. Arata-i ca esti mult mai bun decat tipul pe care il place, ca o meriti, si ca stii sa ii fii si prieten si iubit in acelasi timp.winking

| MariuszSiAtat explică:

Pai ei ii place la el parul pentru ca il are lung. eu il am un pic mai scurt decat el dar vam explicat acel prieten nu ii place de ea inseamna ca am multe sanse

| vladvlad_6383 a răspuns:

Am patit si eu la fel si i-am zis lu pritenu meu si gata i-am tras o bataie si gata s-a lasat