| OanaSall a întrebat:

am si eu o mica problema big grin. duminica sunt invitata la ziua prietenei mele, si merge cu niste colege si varul ei. ei, problema e cu varul ei. mai demult a venit la ea, si eu si mada (sarbatorita) trebuia sa mergem la un concert si bineinteles k a mers si el cu noi. pedrum cand veneam acasa a inceput sa imi faca complimente si chestii de-astea. acum mi-a aflat id-u si m-a intrebat (indirect) daca vreau sa fiu cu el, iar eu nu i-am dat ink un raspuns si cred ca ma va intreba din nou duminica, si logic k eu nu vreau sa fiu cu el (+ k e mai scund ca mine), si nu stiu cum sa ii spun, pentru ca nu sunt genul care sa spuna "nu" direct, si nu stiu ce sa fac sad. dupa mune nici nu m-as mai duce... dar se supara mada pe mine...plizzz help meeee

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna

Nu inseamna ca daca spui "nu" in fata esti nesimtita, inseamna ca esti cat se poate de serioasa.
Ei bine daca l-ai amortii cu tot felul de chestii pe baiatul respectiv nu ai fi mai buna cu nimic deoarece ar iesi ca si cum te-ai fi batut joc de el.
Nu-i nici o problema prin a spune "nu" esti sincera si atat.

| Jozefina a răspuns:

Cunoscuta situatie.pai bineinteles ca mergi la mada,vb cu el si explica-i ca e dragut una alta dar tu nu doresto o relatie acum, sau ca nu e genul de baiat pentru tine ca tu doresti sa mai stai putin singura, nu esti pregatita pentru o relatie si decit sa fie ca doreste mai bine deloc caci pentru iubire e nevoie de doi.cam asa ceva, sper ca am ajutat, succes!

| ralucutza12345 a răspuns:

Nu ai de ce sa te jenezi sa-i spui adevarul. bineinteles ca o poti face intr-un mod elegant fara ca el sa se supere. Curaj nu o sa se intample nimic, mai bine sa ii spui adevarul decat sa minti si dupa sa nu stii cum sa scapi de el. Succes!

| AnnaRawrrr a răspuns:

Vorbeste cu el pe messenger si spune-i ca nu te simti atrasa de el si ca ar fi mai bine sa ramaneti prieteni. Asta daca nu ii poti spune acelasi lucru in fata. Dar daca nu te duci la petrecere nu rezolvi nimic.

| alinush_3461 a răspuns:

Simplu alegi tu ceva 1. Ii spui ca tiai gasit prieten. 2 Iti spui ca iti place de cineva 3. Ii spui ca nu te-ai gandit inca. 4 II spui ca o perioada ai vrea sa fii singurawinking Succes

| Addeeee a răspuns:

Sa renunti la petrecerea unei prietene doar pentru asta? In nici un caz. ia-ti inima-n dinti si refuza-l. Nu conteaza cum. ii spui ca ai prieten, k iti place de altcineva, k nu esti pregatita de o relatie, etc. Succes! :*

| JesusIsLoveJesusIsLife a răspuns:

1.Da-mi id-ul lui. 2. Ii spui ca vrei sa ramneti doar prietenii. 3.Ii spui verde in fata ca e urat si stiu ca el e baiat si va intelege! Funda@@@

| Doicu2q a răspuns:

Spune-i sa ii dai raspunsul duminica, iar duminica el o sa te intrebe te-ai mai gandit sau nu, iar tu ii spui da m-am gandit foarte bine si inca nu vreau o relatie incep scoala vreau sa ma bazez pe scoala nu pe gagicareli si ii spui scuza-ma dar chiar nu pot sper sa nu iti fi facut sperante false si il pupi pe obraz si ai plecat landa madalina. te pupici sper sa iti fi fost de folos :*

| Teodorikka a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ii zici ca nu este genul tau si ca tie iti place de altcineva...Ar trebuii sa inteleagahappy

| DiBarac a răspuns:

Simplu. Il iei de mana si ii spui ca iti pare rau, dar nu vrei sa fii cu el. Daca intreaba de ce, poti sa bagi vrajeli. Iti trebuie doar putina incredere in tine. Si sa fie un loc linistit. big grin