| llliii a întrebat:

am si eu o problema de fapt nu eu ci o prietene bna de-a mea. Deci ea este la liceau a intrat in clasa a9a si ii place de un coleg de al ei(X) cu care se intelege destul de bine dar X are un prieten(Y) cu care sta tot timpul in pauze si cand nu sta cu el sta cu prietena mea si ea se simte aiurea pentru ca Y este plecat si acum X sta mai mult cu ea si ea se simte folosita si nu stie ce sa faca ca ei ii este frica ca dac ii spune lui X ca il place ca o sa fie cu ea doar din mila sau o sa rada de ea si + ca sunt colegi ii este ffff aiurea ...as vrea si eu o solutie ce sa faca sa nu se mai simta asa si ce i-ar putea zice lui X

P. S : prietena mea nu il suporta pe Y big grin

Răspuns Câştigător
| alliwtsa a răspuns:

Sa nu-i zica ca-l place,dar sa ii dea de inteles, atunci el sigur va reactiona si eu nu cred ca el o foloseste deoarece eu consider ca a ales sa-si petreaca timpul cu ea din placere, asa putea sa se foloseasca si de alte fetesmug(funda?):X

1 răspuns:
| serendipity8300 a răspuns:

O greaseala frecventa in vreamea liceului sa te cuplezi cu colegii de clasa cand o sa se tremini o sa fii nevoita sa-l vezi in fiecare zi. si mai ales sa-l vezi cu alta va trebui sa ascunzi ca poate u il mai placi.
daca totusi poti trece peste asta este recomandat sa-l privesti fix in ochi si sa-i spui ce simti fara sa-ti fie frica de raspuns.