| Aspirator a întrebat:

Sunt in cea mai nasoala problema va rog ajutor dau funda. Mie si prietenelei mele ne place de acelasi baiat. Eu povesteam la alta prietena niste chestii despre baiatul ala si cu timpul a aflat si prietena mea. Si acum stie ca imi place de el pentru ca intr-o zi am mers la ea la scoala sa vizitez fostii colegi. Eu sunt la alta scoala baiatul ala nici macar nu e acolo. E la scoala cu prietena mea in aceeasi clasa deci are mai multe sanse sa fie cu el. In ziua aceea cand am mers la scoala mi-au zis cele 2 prietene sa vin pana sus langa clasa lor. Si urcam scarile si baiatul acela era sus si am intrat in panica si am fugit inapoi. El ma vazuse si se uita asa la mine. Si prietena mea a inceput sa rada (dar nu de mine) asa in gluma si zice: stiu de ce nu vrei sa urci sus. Si eu am inceput sa rad si am plecat. Ei au intrat in clasa. Noaptea trecuta am dormit la prietena mea acasa si am vorbit toata noaptea numai despre baieti. Ciudat stiu dar asa suntem noi fetele. Ea mi-a povestit toata noaptea despre baiatul acela. Si faza e ca i-am zis ca nu imi mai place de el ci de alt baiat. Si nu am mintit-o caci chiar imi place si de alt baiat. Doar ca nu pot sa aleg dintre cei 2 pentru ca imi plac amandoi aproape la fel de mult. Mai mult imi place de baiatul de care ii place si prietenelei mele. Nu vreau sa ne certam sau ceva. Am incercat sa-l uit pe baiatul ala doar pentru prietena mea. Dar nu pot. Mereu ma uit la pozele lui de pe facebook. La fel si prietena mea. Mereu cand il vad raman socata sau daca sunt in mers intru in stalp. Faza e ca baiatul asta de care ne place, arata arogant dar de fapt e de treaba In ultima zi de scoala, am mers la film si cand s-a terminat filmul am iesit toti afara din scoala si baiatu ala era in spatele meu si imi tot punea piedica si am fugit dupa el si m-a luat de picior si ma tragea. Asa face aproape cu toata lumea. La fel si cu prietena mea. Dar el nu stie ca eu si prietena mea suntem prietene bune. El crede ca suntem colege ca ne-a vazut atunci in scoala cand urcam scarile. Nu stiu ce sa fac. Tin la prietena mea si nu vreau sa ne certam din cauza unui baiat. Si de celalalt baiat imi place ca e asa dulce. Si nu se prosteste foarte mult ca alti baieti. Il vad asa serios. Cand e de ras rade. Faza e ca cu baiatu asta nu stiu ce sa fac pentru ca lui ii placea de o fata si a inceput sa planga pentru ca fetei nu ii placea de el. Si inca nu stiu daca o mai place sau nu. Si asa ca tot la primul baiat raman. La cel de care ii place si prietenelei mele. Tin la ea. Dar nu vreau sa ii spun in fata ce scriu aici, pentru ca nu vreau sa ne certam din cauza unui baiat. Ei o sa ii placa de el mereu. Nu o pot face sa nu il placa pentru ca nu ma pot face nici pe mine sa nu il mai plac. AJUTOR. Ce sa fac?

1 răspuns:
| GregHouse a răspuns:

Subiect de telenovela, ce sa mai! Daca erati surori, era geniala ideea!
Glumesc. De obicei, o fata ar renunta la o prietena in favoarea unui baiat, pe cand un baiat ar reunta la o fata pentru a-si pastra un prieten bun.
Exceptia intareste regula, si invers happy Crede-ma, baieti sunt cu duiumul. Daca intr-adevar tii la prietena ta, indreapta-te spre celalalt baiat, afla daca ii mai place de fata respectiva sau nu.
In orice caz, te felicit pentru ca tii la prietena ta. E ceva de admirat.