| ElenaMhi a întrebat:

Am si eu o problema in relatie. L'am acuzat pe prietenul meu de infidelitate din cauza unei vorbe aruncate in vant de o persoana. Cand mi-a spus acea persoana m-am enervat si l'am sunat si i'am zis si a zis sa nu imi fac griji ca el imi este fidel dupa ce i'am ascultat explicatiile i'am inchis telefonul si s-a suparat. Mi'am cerut scuze, dar de 2 zile nu vorbim deloc el nu ma cauta. Ce ar trebui sa fac sa il sun eu? sa imi mai cer scuze? sau sa astept sa se calmeze?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea mai ai ce face. O relatie fara incredere nu are rost sa continue. daca tu nu ai deloc incredere in partenerul tau si ai indraznit sa-l acuzi de ceva atat de grav doar din vorbele altcuiva (in care ai de o mie de ori mai multa incredere decat in el), chiar n-are nici un rost sa aveti o relatie. El nu merita sa stea intr-o relatie in care nu e deloc respectat, iar tu nu ar trebui as-ti pierzi timpul cu o persoana despre care ai o parere atat de proasta. Ai facut un gest practic ireparabil, ce rost mai are sa-l suni?

| mona a răspuns:

L-ai acuzat din cauza unor vorbe spuse de o persoana care probabil nici nu iti vrea binele, sa acuzi iti trebuie si dovezi, eu zic sa ii ceri scuze baiatului

| Cristiann25 a răspuns:

N-ai avut incredere in el? Eu unul nu ti-as mai raspunde niciodata ca nu meriti.

| NnDWtf a răspuns:

Eu te-as bloca peste tot (Fb/Telefon/Mess).

| noname2021 a răspuns:

Un sfat:Nu asculta ce vorbeste lumea, ea e invidioasa, numai fi asa bleaga si numai acuza fara sa fii sigura!winking
Si poti sa il suni, sa-l cauti...arata-i ca-ti pare rau, daca e prima data cand faci asa te va ierta, desigur daca inca te mai iubeste...ai grija si nu-l stresa prea multwinking

| zDenYz a răspuns:

Buna ai putea sa astepti cateva zile pana ce se mai linisteste si sa-i ceri iertare pentru ca ai crezut aceea persoana.Iar daca tot nu te iarta spune-i ca nu se va mai intampla. Oricum cred ca te va ierta daca te iubeste cu adevarat asteapta doar sa se mai linisteasca.

| blacktulip16 a răspuns:

Pai. daca in 2 zile nu i-a trecut atunci ai putea sa il cauti tu..gen un mesaj "ma gandesc incontinuu la tine, iarta-ma" sau tu stii.