| ing3rd3mon4u a întrebat:

Bunasad. Am nevoie de ajutor, nu stiu ce sa mai facsad.
Am gresit fata de prietenul meu ca el vroia spatiul si eu nu i l'am acordat imi e frica sa nu se indeparteze de mine. Dupa ce a instistat de cateva ori a lasat'o balta si a zis ca de acum face numai ce zic. dar in schimb face rau nu bine si mereu e sarcastic si exagereaza. Ieri i'am acordat app toata ziua libere gandindu'ma la el sa se simta bine poate se schimba fata de mine si a zis ca nu se va schimba pana nu se simte el bine, pana nu se razbuna calumea.Imi cere voie la orice pas ce face si ma face sa ma simt prost si penibil.
Mi'am cerut scuze ..am stat de vorba cu el dar in zadar.

CE POT FACE CA SA FIE BINE? CUM TREBUIE SA MA COMPORT?

Dau fundita! restul voturi.

6 răspunsuri:
| CityOfSatan a răspuns:

Trebuie sa fi mai putin egoista, ca practic nu sunteti casatoriti, nu? Acorda-i libertatea, si nu mai fi atat de posesiva, devine enervant, crede-ma.Acum spune-i ca sa termine cu comportamentul acesta de copil imatur si sa uite ce ai zis! Daca vezi ca o tine cu orgoliul lui. Ce sa zic? Fa ce vrei(:

| ing3rd3mon4u explică (pentru CityOfSatan):

Buna. i'am zis sa nu se mai compoarte asa cu mine si tot pe a lui o tine..si am inceput sa ii acord spatiu liber... dar tot asa se compoarta. zicea ca relatia nu merge. dar nu renunta..nu vrea sa renunte.
nu stiu ce sa mai cred. avem 1 an si 3 luni impreuna.
Care e parerea ta?

| CityOfSatan a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Sincerstraight face? Uite, eu am avut o relatie de 1 an si 4 luni, si eu am fost cea care i-a pus punct! Pentru ca nu mai suportam mofturile si fitele lui! Mie nu imi place sa cedez in fata nimanui, adica wtf?! Cu ce e el mai bun decat tine?! De ce sa faca el mofturi si tu sa accepti?! Te stresezi tu pentru el?! Adica, esti tanara, mai sunt baieti cati vrei, cand te desparti de unu, 10 te asteapta dupa colt! In locul tau, sincer, eu i0as da liber! Acum, fiecare cu ale lui! Dar eu nu as accepta asa ceva.:*Succes:*

| ing3rd3mon4u explică (pentru CityOfSatan):

Il iubesc..nu pot sa il las balta.
El mereu a fost langa mine..si eu de data asta l'am dezamagitsad
Cum as putea sa indrept lucrurile? crezi ca sunt atat de vinovata incat sa se compoarte in halul asta?

| CityOfSatan a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Tocmai! Eu cred ca si-a luat-o in cap! A vazut ca te consideri vinovata, si acum crede ca esti la picioarele lui! Spune-i sa inceteze cu acest comportament, ca doar nu l-ai inselat ca sa meriti un asemenea tratament!

| doinis a răspuns:

Buna happy Poate la inceput a tinut la tine,dar in timp uneori dragostea dispare. Din comportamentul lui se vede ca el nu mai tine la tine cu adevarat,din moment ce iti face in ciuda si te ironizeaza la tot pasul. Precum a spus si CityOfSatan,sa ii spui sa puna punct orgoliului,comportamentului sau si sa se maturizeze,sa vada si sa aprecieze ceea ce faci pentru el,nu sa ia in deradere tot sad Imi pare rau,sincer,ca suferi,stiu cum este si te inteleg perfect. Apoi, intr-adevar, vazandu-te ca te simti vinovata, mai tare te va ataca si va profita de sufletul tau, ranindu-te si mai mult.Nu merita astfel de persoana sa stai langa ea, nu merita eforturile tale, nervii tai. Fiecare avem jumatatea noastra in lume care ne merita cu adevarat.Nu il lasa direct, eventual da-i un ultimatum si daca vezi ca nici asa nu se schimba, atunci iti zic sa ii dai pace.Trebuie sa fii si tu fericita, nu tot el! In final va vedea ce a pierdut si va regreta, doar ca va fi prea tarziu. Ai grija de tine si mult noroc. happy Daca vrei sa mai vorbim, te astept cu drag pe mess la god_love8812 happy te salut >big grin