| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema! M-am indragostit de cea mai buna prietena a mea care imi este si colega si suntem ca fratii ne cunoastem foarte bine, insa si ea e indragostita de un tip care este intr-o relatie de ceva timp insa se pare k simte cv si pentru colega mea pentru k s-au intalnit de mai multe ori si s-au sarutat etc...I-am spus ca o plac dar ea mi-a zis ca nu ma poate vedea decat ca pe un prieten... dupa ceva vreme imi tot dadea sperante adica imi accepta orice chestie si mai mult imi raspundea la unele apropouri. intr-o seara ne-am certat rau de tot si mi-a spus sa nu ii mai bat apropouri sa nu ii mai zic nimic pentru ca ea nu simte nimic pentru mine insa acum a inceput din nou sa se comporte ca inaintestraight face nu stiu ce sa mai fac ajutati-ma!straight face

5 răspunsuri:
| ale23 a răspuns:

Exista 2 posibilitati. 1-ramaneti prieteni si nu va stricatie buna prietenie pentru o relatie care nu se stie cat va dura si exsista riscul ca dupa sa va purati ca doi straini si 2 sa ii faci o surpriza ceva neasteptat, invit-o in oras cumpara-i un trandafir fa-o sa te vada ca un posibil iubit nu doar prieten. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lăbare, stai calm, ești forever alone laughing N-ai nicio șansă cu fata aia, mai ales ca te-a refuzat de atatea ori, și te-ai mai certat cu ea laughing EȘTI PRAF!

| NeneaGogu a răspuns:

Scurt si la obiect, cere-ti iertare si spune-i ca vrei sa ramaneti ca inainte, nu incerca sa o desparti de prietenul ei ca o pierzi, poate se cearta cu el, mai sti?

| daniellllaaaa a răspuns:

Orice dragoste e adevarata! Exista sperante! Fi alaturi de ea la greu, ajut.o cand are nevoie si o sa vezi ce o sa te mai placa. Iar daca v.ati certat... oricine se cearta! Nu inseamna nimic. Tre s.o iei de la capat. Incearca sa o cuceresti! sper ca te.am ajutat. funda?

| Foreveraloone a răspuns:

E greu sa ai o relatie cu ea daca a spus ca te vede ca pe un prieten. Poate doar daca va trece timpul, iar tu nu iti vei schimba comportamentul fata de ea sa ai vreo sansa.Nu se poate sti ce se va intampla in viitor.E posibil ca ea sa-si schimbe sentimentele fata de tine. Daca vrei o relatie cu ea in momentul acesta nu cred ca ai sanse.Cel mai bine este sa astepti si cand simti ca nu mai rezisti sa-i spui ca tu nu o placi ca pe o sora, ci doresti ceva mai mult big grin