| matzulikaaa a întrebat:

Buna TPU :* am si eu o problema sunt indragostita de fratele celei mai bune prietene care sta cu mine in bloc ne cunoastem de cv timp dar in ultima veme ne-am apropiat.ma inteleg bine cu parintii lui iii ajut mereu cu fratiii lui cu toti membri familiei lui. de cateva zile m-am indragostit de el si sa aflat chiar de la vecini dn bloc k imi place de el cand l-a intrebat vecinu meu daca vrea sa aiba o relatie cu mine a zis ca nu stie. prietenii nostri comuni spun ca si el le zice ca ma place dar nu stie cum sa imi spuna alalta seara am mers langa el si am incercat sa scot adevaru dar zice ca nu e adevarat ce spun prt nostri insa mereu cand ma vede se uita dupa mine se baga in seama vrea sa petreaca timp cu mine dar prietenii nostri mai fac si misto de mine si asta ma afecteaza fiindca rade si el. sora lui spune ca el nu a mai avut prietena si ca nu se indragosteste de fete sa nu imi fac planuri dar eu il plac insa nu stiu cine spune adevaru el sau prietenii nostri? m-am umilit destul aratandu-i cal lac este posibil sa fie rusinos avand in vedere ca nu a mai avut nicio prietena? cum sa fac sa aflu daca ma place si sa fiu cu el? va rog ajutati-maaa:X

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa crezi ce zice el, nu pe prieteni

| neutrino a răspuns:

E bine sa eviti relatiile sentimentale cu vecinii.

| MrAlex a răspuns:

Nu este rusinos...el poate vrea sa te cunoasca dar toate la timpul lor, nu asa repedewinking ai si tu rabdare poate face el primul pas si iti va zice ceva frumoswinking

| duck a răspuns:

Mai... Eu unu cred ca te place foarte mult, Dar doar ca si prietena (amica) foarte bunahappy. Nu are rost sa te combini cu un prieten apropiat...