| anonimaa a întrebat:

Cum sa'l fac sa vrea sa ne DESPARTIM? am cresut ca daca rup legatura, o sa ma lase in pace si o sa imi zica ca nu merge asa... dar, NU. el acum se plange pe la toata lumea (in special pe la prietena mea cea mai buna, stiind ca ea imi va zice) ca eu nu-l mai bag in seama, ca nu'mi pasa de el si bla bla chatterbox. DA, asa e, insa speram ca se va plictisi de aceasta situatie si ca va rupe relatia... pot spune ca imi place de 2 baieti si asta ma enerveaza tare, dar nu asta e motivul pentru care ma port asa cu asa zisul meu iubit. ce sa fac? ma enerveaza ca nici pe mess nu mai pot sa intru ca sa vorbesc cu acei baieti ca este el online si de fiecare data imi spun ca nu e o solutie sa dau igg tuturor prietenilor nostri comuni ca sa nu stie nimeni ca sunt pe mess, mi se face frica sa vorbesc cu el si ies de pe mess. nu se mai poate asa, as vrea sa se desp el de mine nu eu de el, sa fac ceva sa'si dea seama ca nu merge sau ceva. sunt cu el de 2 saptamana cred si pana acum nu ne'am vazut ca nu am chef de el. ce e cu mine? si ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| abcdefg a răspuns:

Spune-i ca relatia voastra nu merge. Uneori este mai bine sa te desparti tu de o persoana, cat de mutl ai rani-o. Vorbeste cu el, asta este solutia.Intotdeauna comunicarea te va salva de o problema cat de marunta.Esti doar nehotarata, si eu am fost asa.Doar spune-i ce simti si rupe relatia. Poti sa-i propui sa ramaneti prieteni, daca vrei si tu desigur. (fundabatting eyelashes? )

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cât de superficială poţi fi.
Ai vrea să se despartă el de tine, nu tu de el, nu?
Adică nu ai suficient "cojones" să-i spui pe faţă că-ţi baţi joc de el în mod josnic, nu? Dar când ai intrat în relaţie cu el ştiind c-o să-l faci în scurt timp să sufere ai avut "cojones", nu?
Asumăţi responsabilitatea pentru greşelile făcute.
Nu uita că mereu roata se-ntoarce şi să nu te miri dacă pe viitor vei suferi enorm din cauza vreunuia. Când ai să suferi, adu-ţi aminte ce-i faci ăstuia!
Salut!

| mihaela_7412 a răspuns:

Inseamna ca nu tii la el?
o intrebare dc te-ai mai bagat cu el daca nu il vrei?
dc il faci sa aufere gandeste-te ca si el sufera daca u ai fi in locul lui te iubeste prea mult si de asta nu vede cat rau ii faci, daca nu il mai vrei vb cu el si zii ca rel nu imi merge ai crezut in ceva ce nu exista si gata asa isi va da si el seama ca nu are rost, asa sufera si el si u poate ca nu stii ce vrei mai bine lasa-l si va vedea el ce va face, eu asa as face daca nu as mai vrea nimic ca el daca te ascunzi nu rex nimic vb cu el o sa vezi ca o sa inteleaga succes

| uǝʞɔıp a răspuns:

Eu sunt baiat, si as te-as lua la bataie daca mi-ai face asta

| ionutz93 a răspuns:

Spune-i ca nu-l placi

| amenty87 a răspuns:

Anonima uite un id te sfatuie el dr. loveasculta e un tip de la radio infinity gen dr.cristian andrei