| RoxanaAlina1995 a întrebat:

Buna TPU
As avea nevoie de un Sfat de la voi. Au voie si Baietii sa comenteze.

Am cunoscut un Baiat Albanez acum 9 Luni la locul de munca.
Am fost prieteni foarte buni. Radeam mult cu el, glumea mult si ma facea sa ma simt bine. Dupa cateva Luni au aparut si sentimente. El nu a spus direct TE IUBESC, dar imi arata si eu fiind mai cu Tupeu i-am spus ca il iubesc. El cand a auzit a ramas socat. Pe urma s-a retras cam o luna de zile era tacut si ma ignora complet. Dupa o luna incepea sa rada sa se dea la mine si am intrat din nou in vorba cu el ETC
Multa lume a spus ca ma iubeste. Contactul vizual spune totul. E mult de zis nu va scriu un Roman.
Eu am schimbat locul de munca si de o Luna nu l-am mai vazut si nu am mai vorbit cu el. Am nr lui, Facebook si Instagram. Egall ce ii scriu il citete, dar nu raspunde deloc. Si am observat ca ori ce spun si ori ce fac nu ma sterge. Il iubesc si el pe mine stiu asa si simt si am auzit de la multe persoane. Dar nu inteleg de ce nu raspunde si de ce e asa rece cu mine. Il iubesc enorm sunt in depresie puternica nu stiu ce sa mai fac. Il vreau!
Nu inteleg de ce nu mai vrea sa vorbeasca cu mine. Nu stiu ce are nu am vorbit cu el urat nu am spus nimic gresit am tinut la el mult si el la mine. Ne-am simtit bine impreuna. Mereu era langa mine ma ajuta si cand aveam nevoie de el lasa tot si venea sa ma ajute. Era atent cu mine si dragastos. Am observat ca doar cu mine se comporta deosebit cu celelalte era normal.
Am citit semne pe internet si toate sunt adevarate.

Ma poate ajuta cineva cu un Sfat?!

8 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Cica iti arata, esti tu atat de sigura ca prin ce face el vrea sa iti demonstreze ca te iubeste?
In fine, sa zicem ca te iubeste, dar de ce nu te invita la o cafea sa duca relatia la alt nivel?
1. Poate are prietena, cum a zis utilizatorul de mai sus, ca deh, tu nu prea dai detalii
2. Poate e poponar, e valabila si varianta asta
3. Poate ii este frica de o relatie, in sensul ca " pf, iar explicatii, iar obligatii, baaaag @! #@! # "
4. Poate nu intra in relatii ca a fost ranit, poate ca il retine ceva, ceva ce nu ti-a spus tie.
5. Etc, etc mi se pare o varianta valabila.
Dar totusi, nu ne-ai dat destule detalii, deci mdeh.

| RoxanaAlina1995 explică (pentru PersonajFictiv):

Daca sctiu prea mult spuneti ca scriu un Roman.
Iti scriu aici in mare. El are pe cineva.
Imi cumpara mereu redbull vine cu ceva la lucru nu vine cu mana goala. Ne intelegem bine mereu e langa mine vine la mine ma ajuta daca il chem sa ma ajute lasa tot si vine, se uita minute bune la mine si cand ma uit la el imi zambeste lung. De multe ori sta si ma priveste in ochi lung si eu pe el. Cand e ceva vine si ma scoate ma ajuta sa repar greseala ma acopera. Este atent cu mine, ori unde suntem si ori ce facem ma priveste insistent nu ia ochii de pe mine.
Vorbeste aiurea numi prostii face glume proaste, dupa ce iesim sta si se uita lung dupa mine deja sunt departe si el inca tot acolo e si se uita dupa mine ma saluta de la 1 km.
Cand vorbesc cu un coleg radem glumim etc
El ma fixeaza cu privirea se opreat din lucru sta si se uita la noi lung.
Nu dtiu simt ceva puternic. Simt ca e ceva intre noi, senimente dar el nu spune nimiv doar imi da semne iar eu i-am spus ca sunt cu tupeu. Mia luat cafea la lucru in pauza mancam impreuna. Colegii spun ca ma place. O colega l-a intrebat el a spus ca nu vrea nimic de la mine.
Eu am intrebat odata de ce te uiti asa nu e ceea ce cred eu sau?! A spus ca se uita normal. Dar privirea lui nu e normala un barbat care nu are interese se comporta normal.
Ma priveste cu zambetul pe buze. De multe ori se opreste din lucru si ma priveste cate 5 min etc.
Eu zic ca ma place. Dar de ce ma ignora atunci.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RoxanaAlina1995):

laughing Pai si ce rost are sa scrii pe scurt si sa primesti raspunsuri pe langa subiect? Iti atingi scopul sa nu scrii un roman,dar nu oferi detalii care ne-ar face sa intelegem mai bine situatia si sa te ajutam cu ceva.

Da,te place,dar problema e ca nu stie ce sa faca, sa se desparta de prietena lui ( iar asta banuiesc ca nu e asa simplu, depinde cati ani are el si depinde de cat timp sunt ei impreuna, depinde daca e serioasa sau nu relatia si ce promisiuni si planuri si-au facut unul altuia,etc - exista un conflict in mintea lui cel mai probabil,cu acea fata are un trecut etc,iar pe tine te place,dar nu se stie daca indeajuns sa o lase pentru tine, poate nu sunteti pe aceeasi lungime de unda si nu functionati bine pe termen lung,etc, meh, nu stiu sigur, sunt obosit si nu pot sa inteleg mare lucru acum, intelege si tu ce vrei din ce am scris)

| RoxanaAlina1995 explică (pentru PersonajFictiv):

Multumesc ori cum. E ok accept ori ce comentariu.

| GoldenZenith a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Domnul Fictiv, sunteți cam rău!

| PersonajFictiv a răspuns:

"Am citit semne pe internet si toate sunt adevarate", de abia acum am citit asta.
What the actual ***?

| Kiwibibilă a răspuns:

Eu cred că era deja într-o relaţie.

| RoxanaAlina1995 explică:

Sunt semne care se vad si se simt. Simt ca ma iubeste.
Dar eu greu nu stiu ce sa fac. L-am sunat intr-o zi si a spus ca nu are timp sa iesim. Nu l-am vazut de 1 Luna. Am visat ca m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna. A fost si la scoala cu mine am fost colegi. Am fost foarte apropiati.
De la scoala a inceput sa dea semne. Din prima zi de scoala a pus ochii pe mine. Cand eram la examen era directorul, diriginta si de la Secretariat erau in clasa si el se uita la mine si zambea cu gura pana la ureche Directorul a observat ne privea si zambea. Era atent cu mine si la scoala cand ma intreba ceva profu de Mate imi spunea raspunsu tare. In pauza venea la mine ma intreba daca am invatat si daca am nevoie de ajutor. Imi dadea sa copiez imi cumpara Redbull de la Automat.
Mereu se uita la mine. Aveam un coleg cu care eram amandoi prieteni era un Italian ne intelegeam super cu el si eu vorbeam mult cu ala ca si colegi si radeam ma gadala uneori. El a observat asta si ma vedea de multe ori langa el ca radeam si glumeam si pe Holul Liceului. Si cand radeam si glumeam lasa tot si ne privea lung si insistent egal cu cine era ce facea etc se oprea si ne privea. Intr-o zi mi s-a parut ciudat O Turca din clasa m-a intrebat daca imi place de italianul ala si el s-a uitat la mine zambind atepta sa vada ce spun. Iar eu am spus ca suntem doar amici. Cand ieseam de la scoala mereu era langa mine glumea, vorbea aiurea, numai la mine se uita si zambea.
Uneori cand il ignoram venea langa mine ma gadala fugea si radea. El statea in prima banca iar eu in ultima si in ore cand profesorul preda el se intorcea si se uita la mine mult ma privea in ochi 5 min si dupa imi facea din ochi si se intoarcea. Cand stateam langa el imi imita pozitia sau se intoarcea cu fata la mine statea la oparte.
Cand vorbea cu mine ma privea numai in ochi si zambind vorbea si abia avea grai.
Dupa ce am gatat scoala imi cautam de lucru si el a spus ca au nevoie la ei de Oameni daca vreau sa lucrez la Fabrika unde lucra el. Eu am acceptat m-a luat imediat Seful. Etc si la Fabrika continua sa ma priveasca insistent etc am lasat un comentariu cu locul de munca. Simt ca ma iubeste si ca se gandeste la mine. Il iubesc si eu si simt ca e o legatura puternica intre noi. Dar cum sa ma comport cu el ce sa fac sad
Am nevoie de un sfat de la Baieti. Voi ce faceti in situati de genu?!