| TOPdog a întrebat:

As dori niste sfaturi de la voi mai ales de la persoane care au mai trecut prin asta, orice sfat este foarte bine primit.Am 16 ani jumate. Prietenul meu a vrut sa facem dragoste ne iubim mult unul pe celalalt dar i-am sp sa mai astepte macar pana fac 18 ani. Apoi intr-o seara ne-am masturbat unul pe altul si penisulu lui a intrat in vaginul meu dar putin nu a intrat mult dar cat a intrat tin sa spun ca m-a durut putin! Oare mai sunt virgina? va rog spuneti-mi ca mai sunt! repet penisul lui a intrat putin 2-3 cm sa zic asa! Vreau seriozitate.Virginitatea mea inseamna mult pentru mine, desi cateodata as vrea sa o fac cu el. Dar vreau sa o fac cu baiatul cu care ma voi si casatori si poate nu va fi el.Nu vreau sa ajung sa o fac cu el apoi sa ne despartim dupa aia sa fiu cu alt baiat care sa ajunga sa fie sotul meu si sa vada ca nu mai sunt virgina in fata lui o sa fiu o curva! parerea mea! acesta este motivul pentru care nu as face`o cu el. Sper ca m`am facut inteleasa.

Va multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| TąNyą a răspuns:

Şi prin faptul că v-aţi masturbat nu mai poţi fi considerată virgină şi mai ales că introdus. e un act sexual şi posibil să-ti fi "afectat" himenul şi... teoretic numai eşti pratic te-a dezvirginat puţin pentru că n-a băgat-o pe toată.

FantaSZy.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu mai esti virgina. In primul rand virgina este o femeie care nu a avut contact sexual, ori tu ai avut (chiar si masturbarea de catre partener este contact sexual).
In al doilea rand, penisul lui a trecut de himen (care este la intrarea in vagin, la maxim 0, 5 cm de planul labiilor mari. Asadar, el s-a rupt, chiar daca nu te-a durut prea mult si nu ai sangerat.
Pana la urma toata discutia ta este inutila. Ai avut contact sexual si nu mai esti virgina. Asta nu inseamna nici pe departe ca esti curva. Ci doar ca ti-ai inceput viata sexuala. Este adevarat ca mult mai devreme decat ar fi normal, ceea ce poate fi o problema, dar pana la urma este viata ta si nu are nimeni voie sa-ti spuna ca esti curva. Depinde de tine ca de acum inainte sa traiesti in demnitate, sa-ti asumi istoria ta, iubirea ta, faptele tale. Nu virginitatea este bariera intre o curva si o femeie normala, ci comportamentul femeii.
Oricum, nu uita de consultul ginecologic. Este obligatoriu sa-l faci in prima luna de la eveniment, mai ales ca esti mica (si, inevitabil, ai risc crescut de cancer de col uterin).

| Elena1234456 a răspuns:

Nu mai esti happy.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Daca nu te-a durut tare si nu ti-a curs sange mai esti virginawinking
dar sigur mai esti pentru ca sa te dizvirgineze trebuie sa intre mai mult penisul in vagin :*

| alessia5158 a răspuns:

Nu mai esti INOCENTA! ...si in niciun caz pentru viitorul tau sot!

| Andr3yCzz a răspuns:

Deci NU, nu mai esti virgina!

| AlexutzaPPV a răspuns:

Sincer sa zic si eu am patit la fel. dar apoi nu ma mai interesatwinking

adica s-a intamplat si asta a fost

eu acum nu mai sunt cu elwinking

de fapt nu mai sunt cu el d a 2a zi de la incidentwinking

dar asta e

| ankaa a răspuns:

Imi pare rau dar numai esti pentru ca totusi a fost ceea ce a fost dar nu-i nimic asta nu inseamna ca in fata sotului tau o sa fi o curva pentru ca atunci iti zic sigur ca nu o sa observe doarece a intrat foarte putin penisul lui.

| Claudiu_8215 a răspuns:

Din pacate nu mai esti virgina.