| IceKitty18 a întrebat:

Buna TPU happy. As dori un sfat de la voi, de curand mi-am inceput viata sexuala si inca nu am avut parte de orgasm vaginal,nu stiu cum se manifesta,doar cel clitoridian happy. Intrebarea mea este ce ar putea face partenerul meu pentru o "rezistenta mai mare sa spun asa? Adica,el se termina destul de repede cu miscarile "du-te vino " mai rapide si adanci,eu am nevoie de mai mult. Am incercat sa incepem cu oral, sa il termin cu oralul ca imediat dupa sa facem normal pentru al tine mai mult, dar nu mai are acelasi chef, si eu raman fara nimic, pentru ca daca trece putin timp sa isi "revina" eu nu mai pot fi asa excitata ca nu se mai poate lua de la inceput tot ( mangaieri etc ) nu e la fel

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Baiatul trebuie sa invete sa se controleze si sa isi intarzie ejacularea.
Ati mai putea sa cresteti intensitatea placerii tale prin stimularea punctului G, aflat la 5-7 cm.in interiorul vaginului sub osul pubian. Ar putea face acest lucru si in timpul acelui preludiu cu oral facut tie. Puteti incerca prezervativele "extended pleasure" care au un pic de anestezic si il intarzie putin pe el.
Nu va recomand sa folositi direct lidocaine (http://en.wikipedia.org/wiki/Lidocaine), tie iti da o senzatie ca de arsura si unul din voi poate fi alergic.

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

De ce nu preiei tu controlul?
Normal ca daca el e "deasupra" va face in asa fel incat sa ii fie bine in primul rand lui.
Daca impui tu miscarile, cu siguranta il va tine mai mult pentru ca daca de exemplu tu te misti repede si el mai are putin si isi da drumul si tu fix atunci decizi ca nu stai bine si te misti, te opresti sau incetinesti ritmul, automat orgasmul lui se intarzie.
Incearca si asa, incearca sa faceti mici pauze de schimbare a pozitiei. Uneori chiar si 10 secunde de pauza sunt suficiente sa il faca sa nu isi dea drumul imediat.

| Xpressurself a răspuns:

Puneti prea mult accent pe sex si nu pe relatia dintre voi. ar trebui sa conteze mai mult faptul ca sunteti impreuna si ca va distrati.
nu-i mai face oral, de aia nu mai are chef ca se termina si nu mai are asa multa energie. uita-te la un film impreuna cu el si sunt sigur ca va fi mai bine.

No mires para abajo (Dont Look Down)

| IceKitty18 explică:

Multumesc de sfaturi :*