| Butoiash a întrebat:

as vrea daca se pate sa primesc niste sfaturi in legatura cu :
De 8 ani sunt indragostit de o fata, e cea mai buna prietena a mea, ne intelegem de minune insa nu am reusit niciodata sa imi exprim sentimentele pentrue ea, eu fiind o persoana putin mai retrasa care nu are deloc incredere in sine...Nu am avut nicio relatie(m 18 ani) pana acum din cauza faptului ca ma gandeam doar la ea.Nu am cunoscut pe nimeni ca ea, o consider fata perfecta.
Sunt o persoana emotiva, sunt mai mereu depresiv, uneori adorm plangand... De prin februarie nu mai am chef de absolut nimic, m-am schimbat complet, fiindca atunci mi-a spus ca un tip o deranjeaza si ii spune ca de ce ei doi vorbesc doar cand e ziua unuia dintre ei, momentan ei sunt impreuna si ma doare cand ii vad dar in acelasi timp ma bucur si pentru ea ca e fericita.

Ma simt foarte singur si habar nu am ce sa fac.As vrea sa ii spun prin tot ce trec dar imi e frica sa nu o pierd totusi.
O zi buna!

Răspuns Câştigător
| MidnightR a răspuns:

*Ahem*
Tin sa te laud pentru:
1. Faptul ca ai reusit sa-ti pastrezi sentimentele fata de ea timp de 8 ani.
2. Faptul ca in ochii tai fericirea ei primeaza.
Trebuie sa-ti cultivi curajul si sa scapi de emotii, altfel ai sa pierzi mult de tot.
Totusi sunt 8 ani de cand esti indragostit.Ai zis ca e cea mai buna prietena a ta.Nu vad cum ar putea trece 8 ani fara ca ea sa observe ca o placi.Ori nu te cunoaste mai deloc ori a decis sa ignore acest fapt.Dar sa presupunem ca nu a observat nah
Altfel mi s-ar parea nesimtire ca ea sa vorbeasca despre iubitul ei in fata ta, fiind constienta de sentimentele tale.
Sa zicem ca nu e asa, n-o cunosc eu ci tu.

PAREREA MEA:
Apuca-te de un sport.Baschet,Box,karate,arte martiale orice.Varsa-ti toate frustarile, necazurile, emotiile tot in practicarea acelui sport.Sau axeaza-te pe un domeniu ceva.

Sincer eu zic sa ii spui prin ce treci.Nu iti face bine deloc sa te stresezi atat.Te distrugi din ce in ce mai mult cu cat stai mai aproape de ea.Asa ca poate ar fi bine sa te distantezi putin.

Crede-ma eu nu as putea suporta stiind ca fata pe care o iubesc e in permanenta langa mine si totusi nu pot sa-i fac nimic.
Deci as zice ca ai tarie de caracter.

Răspuns utilizator avertizat
| MidnightR a răspuns (pentru Butoiash):

Mda nasoala situatie.Caracterul si personalitatea ta te-au oprit din a actiona.
Totusi, acum, confruntat cu situatia actuala, e cel mai bun moment sa te schimbi.Banuiesc ca ai realizat deja defectele laturii tale retrase?
Sa speram ca de-acum iti va fi mult mai bine.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

O seara buna. Te astept maine sa pui si o intrebare.