| kiatres56 a întrebat:

as vrea sa cititi acest mesaj si sa-mi spuneti parerile voastre.
De cateva luni ciclul meu menstrual a luat-o razna, in luna aprilie imi venea pe 31 sau 1, iar in mai mi-a venit pe data de 29 dupa in iunie mi-a venit pe data de 26 si in iulie pe data de 27, problema e ca eu in lunile iunie, iulie nu am avut contacte sexuale mai deloc si daca au fost au fost protejate sau nu a existat ejaculare pentru ca nu mai voiam eu din cauza unei jene usoare,mi-a intarziat menstruatia o zi din cauza medimentelor pentru infectia vaginala, si astazi am avut o mucozitate maronie.Am citit ca aceasta poate fi de la ovulatie, avand in vedere ca sunt in ziua de ovulatie sau saptamana, ciclul meu menstrual dureaza 30 de zile mereu dar de cateva luni s-a dat peste cap, ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclul tau menstrual poate fi considerat ca fiind un ciclu dereglat insa intr-o masura destul de mica. Se pare ca lungimea ciclului variaza intr-o plaja totusi destul de restransa, intervalul fiind de 28-31 de zile si in acest caz chiar ca NU are rost nici sa-ti faci ganduri sau sa fii ingrijorata. Nu poate fi vorba de sarcina din moment ce contactele sexuale au fost protejate. Multa sanatatE!

| Diana_Cernea_1997 a răspuns:

Pot fi multe, nu.i neaparat o sarcina. O alta infectie, dereglari horminale nu toate intarzierile.s bazate pe o sarcina

| kiatres56 explică (pentru Diana_Cernea_1997):

Iti multumesc mult, chiar sunt cam speriata