| Danielita a întrebat:

♥Aseara m-am certat cu prietenul meu de 6 luni pentru ca el dorea sa ii spun mamei mele despre noi dar eu nu pot sa ii spun pentru ca nu va accepta. Tin sa mentionez ca noi ne iubim foarte mult si atunci cand ne-am certat amandoi aveam lacrimi in ochi. Ce credeti ca ar trebui sa fac acum? Sa incerc sa ma impac cu el? mereu ma gandesc la noi. Daca da cum sa fac acest lucru? Sau sa ramanem doar amici? fundita +folositor

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce,draga mea,iti provoci suferinte gratuite?
Pastreaza-ti lacrimile si amarul pentru atunci cand chiar va fi nevoie si alearga la iubitul tau!
Discuta cu el frumos si explica-i ca te vei gandi serios sa-l prezinti mamei tale,doar ca acum nu e momentul potrivit,sa aiba incredere in tine ca faci tot ce e mai bine pentru voi!
Ii ceri sa astepte,ceea ce isi doreste se va intampla la un moment dat,sa aiba rabdare!
Si,impacati-va repede,nu stati sa plangeti degeaba!
Hai, fugutsa la el.
Si, iubiti-va!

3 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Draga mea daca va iubiti asa mult incearca sa vorbesti cu el spune-i ca asa sunt parinti si o sa gasesti tu o solutie sa o convingi spune-i sa nu mai stea suparat pentru kal iubesti si vrei sa lupti pentru relatia ta cu el, spune-i sa va vedeti sa va plimbati sa va petreceti timpul impreuna si asa o sa va impacati :X bafta :X

| ColaCola a răspuns:

Daca te iubeste precum spui va intelege ca tu faci ceea ce e mai bine pentru voi,adica sa nu va despartiti.Din moment ce mama ta va afla si esti sigura ca va spune nu, atunci clar va trebui sa te desparti de el pentru ca nu prea te vei vedea cu el, mama ta mereu va sta cu ochii pe tine. Tine in continuare secret si explica-i ca asa este cel mai bine pentru moment si incurajeazal spunandu-i ca va veni si vremea sa vb cu mama ta.Bafta:*

| Cathuzik a răspuns:

Ii spui direct in fata ca nu-i poti spune mamei tale pentru ca nu o sa te mai lase sa iesi afara.si el daca te iubeste cum crezi tu te va acc asa