| anonim_4396 a întrebat:

Aseara m-am intors dintr-o tabara in Grecia, unde am cunoscut un baiat mai mare decat mine cu un an. Ne-am intalnit doar pe la jumatatea taberei, in vapor. Ne-am inteles bine de prima data si am vorbit mult. In ultima zi, in timp ce eu povesteam cu el si imi zicea ca ii plac tenisii mei si chestii de astea, prietenul lui cel mai bun tot zicea "dragoste la prima vedere" si m-a intrebat: "Nu intelegi ce vrea sa-ti spuna?" (asta era pe la vreo 4 dupa-amiaza). In acea seara, iar ne-am intalnit toti in acelasi loc. El s-a pus in fata mea si am inceput sa povestim. In ziua plecarii, se uita la mine zambind si intr-un fel trist, iar cand m-am uitat la el, repede si-a intors capul. Problema este ca, desi vorbim pe mess, stam in orase departate.
Voi ce credeti, ma place sau nu? Am putea avea o relatie la distanta sau nu?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| krystal02 a răspuns:

Sti relatia la distanta e grea. Eu zic sa iti iei inma in dinti si sa il intrebi daca te place, daca poti. Dar oricum, mai bine ti-ai gasi pe cineva de la tine din oras sau mai aproape, pentru ca o relatie la distante e grea, si cine stie cand va vedeti. Ai accepta sa te vezi cu el o data sau de 2 ori pe an? depinde de tine si ce simti cuadevarat, pentru o astfel de relatie ai nevoie de sentimente foarte puternice... iar pe el il cunosti de putin timp. succes

Răspuns utilizator avertizat
| Seby_3265 a răspuns:

De acord cu krystal02, te place, nu mai trebuie sa il intrebi, dar o relatie la distanta este urata, mai ales daca niciunul dintre voi nu aveti cel putin 18 ani, ca el pentru ca e baiat, sa vina la tine cu masina. Dupa o vreme o sa va spune'ti pe mess doar cat de mult ati vrea sa va vedeti si alte treburi, o sa fie dureros, crede'ma, si eu m-am bagat in asa ceva si nu e placut. Ar trebui sa nu te mai gandesti la chestia asta, si sa iti cauti un baiat din oras cu tine, ca acum din cateva mii de baieti deodata cu tine sau +/- un an tot o sa gasestihee hee. Bafta! Sper ca nu te'am suparat, dar asta e adevarul.