| amoremioX a întrebat:

Astazi sunt mai trista si mai dezorientata ca niciodata. Fosta mea relatie s-a terminat de cateva luni,din cauza lui dar el zice ca din cauza mea pentru ca mi-a dat un telefon in care imi zicea ca eu nu il iubesc, ca nu il astept si ca nu-l inteleg si ca eu nu sunt cum crdea el ca l-am mintit, si nu vrea sa-mi zica cu ce nici astazi nu stiu cu ce.Imi zice mereu ca nu i-ar placea sa ma vada cu altcineva.Am tot incercat sa vb cu el, sa aflu despre ce e vorba dar este foarte inchis si prin urmare nu am resusit sa aflu cv. Zilele trecute l-am sunat sa ne vedem sa vb si mi-a zis ca nu este in orash.Colegul lui de camera si cel mai bun prieten al lui mi-a marturisit ca are o afinitate pentru mine,ma tot chema sa iesim la un suc o oveste,plimbare etc, am refuzat continuu pana in seara in care am aflat ca de fapt era in oras si m-a mintitcrying((,atunci am simtit cum imim pica cerul in cap cum ma doare sufletu si din razbunare, tristete, dezamagire am acceptat sa ma vad cu prietenul lui.Am fost la o plimbare prin parc in jur de 3 noaptea,supa care a venit la mine la un film si atat nu s-a intamplat altceva.A doua zi m-a sunat el si mi-a zis ca de ce ma-ak intalnit cu el,ca vreau sa ma culc cu el,ca de ce de ce/ ca el,ma place,ma iubeste dar uneori ii e greu sa se exprime,si eu i-am zis ca dupa atat timp care-i faza? la care a vaz ca il intreb care e pb lui a zis ca oricum nu-i pasa de mine,nu-l interesescrying(.A doua zi din cauza reprosurilor,iesisem inainte eram ametita,plansa dezamagita cum nu am fost vreodata in viata am facut greseala si m-am culcat cu prietenul lui;((((( sa nu ma acuse in zadar, si prietenul lui stie ca il iubesc si mi-a zis ca si el doar ca e ciudat si ca e moalecrying( ii vorbea de mine, greseala mea recunosc dar inainte nu aceam nicio vina....nu stiu ce sa mai cred. Daca nu i-ar fi pasat de mine, oare mi-ar mai fi facut reprosuri?crying((((

Răspuns Câştigător
| GinaGina a răspuns:

Consider ca ar trebui sa ii marturisesti fostului tau iubit ceea ce s-a intamplat ..astefel o sa ii spuna chiar prietenul lui si o sa suferi mai rau atunci....ai gresit enorm! dar in viata fiecare om greseste

4 răspunsuri:
| Noone4u a răspuns:

Nu trebuia sa te culci cu prietenul lui. Oh doamne straight face sa nu crezi ca ti-o spun cu rautate dar sexul sau dragostea nu se face din razbunare straight face Tu chiar nu ti-ai dat seama ca acel baiat isi bate joc de tine? Cum poate sa zica, ca si el te place daca te-a mintit ca nu e in oras straight face si s-a despartit de tine din nu stiu ce cauza, si in legatura cu prietenul lui pot sa bag mana in foc ca el l-a pus ca sa vada ca faci, daca te culci cu el sau nu, chiar crezi ca baiatul cu care te-ai culcat cu ar renunta la cel mai bun prieten pentru o fata, in niciun caz, crede-ma baietii nu renunta la cei mai buni prieteni pentru o fata, acum baiatul pe care afirmi ca il placi, il iubesti..etc. se poate sa il fi pus pe prietenul lui sa faca toate astea sa iasa cu tine, sa se culce cu tine si chestii de genul doar ca sa scape de tine, sa nu il mai placi, normal ca nu il interesezi din moment ce stie cam cat de mult il iubesti si probabil si-a dat seama ca ai plans pentru el, baietii cand afla ca o fata face toate astea doar pentru ei isi bat joc de ea in loc sa o apreciezewinking, in legatura cu prietenul lui....pai te va lasa balta. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| cristinuta01 a răspuns:

Ai facut cea mai mare greseala! nu trebuia sa te culci cu prietenul lui! el asta nu va accepta nici1data. eu spun ca mai bine incearca sa.l uiti, si sa nu mai faci chestii din astea din razbunare, pentru ca tot raul tau va fi mai tarziu

| adelolyta a răspuns:

Te-as ajuta dar mi-e lene sa citesc tot crying crying inmomentul asta si eu sunt cam trista, confuza si fara chef sad

| BLeur a răspuns:

Bună.

O situaţie cam dificilă, foarte dificilă. Până la urmă, acest băiat cu care ai fost împreună acum câteva luni, nu cred că îi pasă de tine, pentru că nu-ţi dovedeşte asta. Uneori zice că te iubeşte, că nu vrea să te vadă cu altul şi când ieşi cu un băiat te sună şi îţi zice că nu-l interesează de tine. Ai făcut o greşeală, ai fost împreună cu cel mai bun prieten al lui. DAR, sincer îţi zic. DACĂ te iubea nu te minţea. Poate îi pasă, dar nu te iubeşte.
Persoana iubită nu trebuie minţită cu absolut nimic şi pentru nimic în lume nu trebuie să minţi persoana iubită.
Degeaba zice că te iubeşte, că te place.că ţine la tine, dacă nu îţi dovedeşte asta.
Nu are rost să stai după un băiat care nu-ţi dovedeşte nimic şi te face să suferi în ultimul hal.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98.

Şi să numai plângi, pentru că îţi faci mai rău ţie ca persoană.