| bibi5961 a întrebat:

azi am facut dragoste cu iubita, insa am inceput sa facem fara prezervativ (neprotejati), nu am facut foarte mult fara insa a fost contact. credeti ca e posibil sa ramana insarcinata? ar trebui sa ia pastila de a doua zi? sau nu e necesar daca nu am terminat in ea. multumesc de raspunsuri! funda

Răspuns Câştigător
| Xenor a răspuns:

Nu cred ca e nevoie, sanse sunt, dar destul de mici. Poate o sa ai nevoie de ajutorul pilulei intr-o situatie cu adevarat delicat si n-o sa poti apela la ea, aceasta putand fi administrata de maxim de 2 ori intr-un an calendaristic la intervale de 6 luni. Data viitoare pune-ti caciula in cap inainte de a te lasa purtat de valwinking

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa ramana insarcinata, depinde mult de perioada ciclului menstrual in care se gaseste. NU poate lua pilula de a doau zi dupa ureche, trebuie sa mearga la ginecolog, sa faca consult ginecologic si, in functie de acesta, medicul va decide daca poate lua pilula de a doua zi si daca beneficiul adus de aceasta este mai important decat reactiile ei adverse

| mona a răspuns:

Daca nu ai terminat in ea atunci nu are cum sa ramana insarcinata

| bibi5961 explică:

Nici daca ar fi in perioada fertila?

| crissa20 a răspuns:

Cred ca trebuie sa o ia macar preventiv, bafta

| AlexMrs a răspuns:

Nu e nevoie. sunt 4 % sanse sa ramana!