| FutureFusion a întrebat:

azi va cer ajutorul ca am o problema..mai najpa.
De mic m-am tot masturbat excesiv. poate chiar uneori de 3 ori pe zi ma rog. am redus la odata pe zi. su de 2 ori ff rar idea e alta cred ca efectele negative ale masturbari se revarsa asupra mea deoarece..am o problema testicolul drept s-a umflat si tin sa cred ca e o problema din cauza masturbari. e sensibil la atingere daca ating putin ma doare si se vede clar ca e umflat si in cap la testicol sau cv de genu aveam o umflatura de mult timp dar nu am bagat de seama pentru ca nu ma durea nu nimic. am crezut ca e normal. stiu ca trebuie sa ma duc la urolog. o sa ma duc saptamana viitoare pentru ca nu se lucreaza nici azi nici maine. apoi e pastele., numa pe stapamana viitoare am ocazie, am 2 intrebari : 1 este din cauza masturbari. sa fi facut nu stiu o hernie sau un chist sau un variocel. si poate afecta viata de reproducere. adica raman fara mostenitori? intrebarea e pentru cineva care a trecut prin chestia asta..si eu am intrebat pentru ca sa imi fac o idee despre cum sta treaba. multumesc frumos! va rog. fara glume proaste. sunt deprimat rau ..mersi

Răspuns Câştigător
| Gstefan a răspuns:

In niciun caza nu e de la masturbare, poate te-ai lovit fara sa stii, sau posibil un varicocel. Asta insemna ca trebuie sa mergi de indata la medic. Bafta

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
O sa vezi efectele negative mai tarziu in dormitor, nu vei mai simti nimic alaturi de partenera.
Te pup!

| Mikhtarian a răspuns:

Nu stiu despre testicule, dar stiu ca masturbarea ta a ajuns un viciu.
Spovedeste-te, ai sa vezi ca te simti mai usurat, dar mai lasa masturbarea, fa altceva.

| Violente a răspuns:

Mulți din băieți au testicule diferite din punct de vedere al formei, unul mai umflat altul mai mic lucru ce nu prezintă o problemă medicală. Dacă nu te doare sau dacă nu ai ceva umflat pe el, nu e nicio problemă, la fel am și eu, cel drept mai mare celălalt mai mic happy

| PuffyPuffulete a răspuns:

Si a 2 a intrebare care e?