| ancutzyka a întrebat:

cand a inceput sem 2 au venit 2 baieti noi in scoala si ei sunt frati unul este in clasa cu mine si celalalt in alta clasa si totdeauna cand ies in pauza celalalt tipa in gura mare ca ma iubeste si ala care este cu mine in clasa tot imi trimite biletele si problema este ca nu prea imi place de niciunul si celalalt m-a sunat si a spus ca ma iubeste etc si i-am spus ca am prieten si a spus ca si ce eu tot te iubesc eu stiu e bine cand te iubesc 2 baieti dar cand sunt frati este si mai naspa si chiar astazi s-au luat la bataie din cauza mea ce sa fac va rog help meu ofer funda +vot wave kiss

11 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Daca te bagi intre ei, este clar ca ii vei face sa se urasca, lucru pe care nu-l vrei, crede-ma. Stai linistita in banca ta si nu te apropia de nici unul din ei nici macar daca iti place de unul. Oricum, in timp se vor potoli.

| costel24ro a răspuns:

Daca nu iti place de nici unu e simplu.le spui frumos ca nu vezi nimic in ei care sa te atraga. daca striga in gura mare ca te iubeste asta nun inseamna ca chiar o face. poate esti doar o obsesie pentru el, sau poate pur si simplu si-au spus intre ei care e mai tare si te cucereste.ca sa te iubeasca ar trebui sa petreaca putin timp cu tine sa vede-ti ce aveti in comun sau.ma rog.chestii de ale sufletului!

| KaRa23S a răspuns:

S-ar putea sa fie o dragoste trecatoare sau nu. Ce te sfatuiesc e sa le spui ca n-ai de gand sa te complici cu nici unu asa ca s-o lase balta.

| InuIo a răspuns:

Spunele ca nu iti place nici unul si sa te lase in pace. Chiar daca nu te lasa nu trebuie sa te simti vinovata pentru ca ei se cearta. Tu poti doar sa le spui ca nu ii placi si gata. Lasa-i in pace si se vor calma ei.

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Idioti mai sunt baietii aia laughing

| TenshiNekoChan a răspuns (pentru Viorel_Gabriel_1993):

Nu sunt chiar FOARTE idioti. Doar ca au prea mult timp liber si nu au o alta ocupatie. laughing.

| ancutzyka explică:

Unul chiar a inceput sa se dea la mine

| ancutzyka explică:

Da...viorel gabriel asa este ma calca pe nervi laughing

| KaramiCa a răspuns:

Sincer,fa ce crezi ca e mai bine pentru tine. daca nu iti place de nici unul, atunci ramai prietenul tau, si nu-i mai lua in sea.eu asta as face. sper ca ti-am fost de ajutor

| Mirela96 a răspuns:

Daca tipa in gura mare nu inseamna neaparat ca te iubeste poate este doar o concurenta intre ei sa vada gen care e mai smecher care obtine"trofeul" adica pe tine. ignora`i si tu vorbeste cu ei spune-le ca nu iti place nici unul si ii lasi in pace o sa inceteze eioh go on

| TenshiNekoChan a răspuns:

As putea sa te intreb in ce clasa esti? In caz ca sunt niste pustiulica de gimnaziu sau chiar mai mici, este foarte mare posibilitatea sa isi bata joc de tine, draguta. Pentru ca nu cred ca ar incepe 2 persoane sa te placa[cu adevarat ]in doar cateva saptamani. Plus ca, faptul ca sunt frati e putin cam suspect. Sfatul meu este sa ii ignori, pentru ca daca chiar te plac vor incerca mai mult si nu vor renunta asa de usor, vor fi draguti etc... iar daca esti doar "jucaria lor" se vor plictisi in curand. Tu ai grija de iubitelul tau si lasa-i pe ei in pace, nu are sens sa iti complici viata degeaba.