| anonim_4396 a întrebat:

care sunt primele simptome cand esti insarcinata si cat de repede apar ele?

6 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

Vomiti la mirosul de tocana!batting eyelashes

| Aimèeeee a răspuns:

Ai simptome de greata, oboseala, urinezi des, ai dureri de cap, iti intarzie menstruatia, pofte.
Mi-a spus mama ca dupa 3 luni, dar difera de la o femeie la alta.
Doamne` ajuta!

| madamme a răspuns:

In jur de 2-3 saptamani de la contact.

| aimspeşăl a răspuns:

Dupa vreo cateva saptamani

| belysa a răspuns:

Depinde de organismul fiecarei femei in parte, la unele apar in primele saptamani, la altele peste 2-3 luni. Daca ai sarcina toxica,adica greturi,ameteli si asa mai departe pot aparea si din a doua saptamana,daca ai sarcina normala, poate chiar sa nu ai nici o sintoma, sau pe parcursul sarcini sa ai ceva simptome.Dar fa-ti un test de sarcina, sau du-te la un control, daca ai impresia ca esti gravida.Pup si succes