| SaRiNoOtZa a întrebat:

Ce trebuie sa faci la prima intalnire? cum trebuie sa te comporti? cum trebuie sa te imbraci si sa te machiezi? Intrebare only pentru fetehee hee. dar daca vor si baieti pot sa raspunda si eibig grin

Răspuns Câştigător
| alejinxique a răspuns:

Atitudinea- fii tu insati, cum zic si ceilalti; zambeste, fii vesela. machiajul- cat mai natural si alege sa evidentiezi ori ochii ori gura. hainele- ceva ce sa te reprezinte si in care sa te simti bine si sa nu ai ganduri de genu "wai n o sa arat nu stiu cum ". Fii sigura pe tine! Cheia succesului e increderea in sine si informatia. Pregateste-ti din timp in minte ceva subiecte de discutie sa nu fie prea multa tacere... bine nici exagerat taca taca taca laughing. Be yourself!winking
Aaa, am uitat opteaza daca doresti la stil pentru culoarea lui preferata. Daca ii place rosu, ia pe tine si ceva negru sa nu fii Scufita Rosie. Totul va fi bine. Multa bafta! Sper ca te-am putut ajuta happy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fii tu însăți și lucrurile decurg de la sine.
Pa, pa.

| Debb a răspuns:

Depinde unde e Date-ul.

| DevilLife a răspuns:

Hmm...eu zic sa renunti la machiaj... un rimel si un ruj e perfecthappyin legatura cu comportamentul, fii tu insuti! iar la haine, poarta ceva care sa te reprezinte dar in acelasi timp sa te simti si comoda.nu sa iti iei tocuri de nu stiu cati cm si sa nu poti sa mergi sau sa iti o bluza f decoltata sa se uite doar la sanii tai.happyBafta!

| micurutza2005 a răspuns:

De multe ori prima impresie conteaza mult asa ca nu exagera in nimic comporta-te natural nu rade foarte mult dar fi placuta si vesela in esenta, nu te farda strident ci doar scoate putin in evidenta ce ai mai de valoare ochii, buze, etc.cu culori care sa te avantajeze (buzele subtiri nu se dau cu ruj inchis ci deschis si putin lucios), rimel nu foarte mult ca incarca genele si pari falsa hainele nu foarte sexi ca va fi preocupat doar de aspectul asta si va uita sa vada si alte calitati reale ale tale poti sa te imbraci mai comod cu blugi putin mai stramti si o bluzita nu foarte decoltata fara tocuri prea mari sau o fustita nu foarte scurta, dar ar fi mai bine pantaloni pentru. inceput lasa sa descopere treptat ce ai mai de valoare sau mai frumos pentru ca daca i descoperi tot de la prima intalnire nu vei mai fi interesanta la urmatoarea intalnire, converseaza despre multe lucruri cu el descopera ce aveti in comun nu consuma alcool de la prima intalnire vei parea o usuratica, tine o anumita distanta de el dar nici sa fii prea rigida, nu te saruta de la prima intalnire nu va da o impresie foarte buna decat ca se va gandi doar la sex cu tine, fi atenta si la cum se prezinta el si cum se comporta si cum vorbeste pentru ca te va ajuta sa alegi daca merita sa te mai intalnesti cu el sau nu happysper ca te-am ajutat putin si daca mai e ceva sunt aici sa te ajut. succes.

| LoveIsTheAnswer a răspuns:

Pai la prima intalnire ar trebui sa te imbraci cam cum te imbraci tu de obicei, doar ca un pic mai sexy, mai atragator, iar la machiaj sa nu fie nici prea strident, dar nici chiar natural, un pic de creion, de eyeliner si r rimel nu strica niciodata, chiar si un pic de fard de pleoape, un bej, crem, sau chiar o tenta de roz ar sta bine acum depinde si de culoarea tenului tai de culoarea ochilor, chiar si de gusturile tipului. kiss happy

| Raresik a răspuns:

Deci. la prima intalnire. fii cat mai naturala. fii TU. nu trebuie sa fii altfel. fa-te placuta. De imbracat. e treaba ta. cum vrei happy.

| Mar a răspuns:

Hei.eu nu prea cred ca ai nevoie de machiaj daca esti o fata tanara. dar te poti da cu un fond de tensi cu un ruj culoarea buzelor.nu trebuie sa te imbraci vulgar! asta e sigur.inearca sa ei ceva comod si frumos, dar nici sa iti iei fusta sa nu stiu ce haine de petrecere (vei arata astfel ca nu exagerezi cand vine vorba de o intalnire.nu cred ca trebuie sa ai un comportament anume, doar sa nu faci chestii de genu :vaai sunt la o intalnire. comportate ca tine.as mai zice sa ai subiecte de discutie(doar nu vei sta si te vei uita la el). afla mai multe despre el, dar nu-i pune intrebari banale gen :ce culoare iti place sau cum o cheama pe mama ta.si nu-i adu aminte de fosta prietena(daca a avut.). sper ca te-am ajutat si succes la intalnire kiss

| Julian1stb a răspuns:

Sa intleg c acum te pregatesti de prima intalnire? big grin
Nu trebuie sa faci nimic special. Cu cat te agiti mai mult cu atat mai naspa tongue Totusi incearca sa nu iesi in evidenta prea mult nici in mod pozitiv dar nici negativ big grin

| VladyCristian a răspuns:

Fii tu - nimic mai mult happy (baiat)winking