| 111_9849 a întrebat:

ciclul peste sarcina vine mai devreme sau intarzie? daca o femeie este insarcinata si are ciclu peste sarcina este posibil sa. i vina cu o zi 2 mai dev decat este programat?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Sunt situatii si situatii!--- menstruatia peste sarcina poate sa apara la data care este programata pentru ca organismul nu "uita" ca are menstruatie si aceasta se intampla cand sarcina este pana intr-o luna( sangerare mai slaba, de culoare mai inchisa care tine in jur de 2 zile ). In unele cazuri, se poate intampla mai devreme decat este programat(la implantarea oului fecundat in mucoasa uterina se produce o sangerare a acesteia ) sau, in alte cazuri, mai tarziu decat era programat ( sangerari datorita placentei )

2 răspunsuri:
| Adda_6107 a răspuns:

Intarzie cu pana la 10 zile. daca intarzie cu 5 zile e cazul sa iti faci griji.

| secret_4992 a răspuns:

Pai cum sa-ti vina ciclul cand esti insarcinata?