| anonim_4396 a întrebat:

Colegul meu de banca face niste chestii din care eu inteleg ca ma place.Am nevoie sa imi spuneti si parerea voastra.
Sa incep cu ce face,de exemplu:jumatate din ora se uita la mine,nu-si ia manualele ca sa pun eu cartea la mijloc iar and o pun se da cu scaunul mai aproape de mine,sta cu capul pe mana mea,imi pune mana pe picior,imi mangaie parul cu subiectul ca "ii place parul meu ca este moale"imi ia cheile de la clasa si le tine strans in palma numai ca sa il tin de mana,cand eu raman ultima sa inchid clasa ma asteapta sau imi duce el cartile la laborator,cand am o problema ma ajuta sau daca sunt suparata sau obosita mereu ma intreaba ce am etc.
Mentionez ca eu o data scriam si cand am intors capul la el se uita la mine si zambea.
Eu spun ca ma place.Voi ce credeti? Daca da,cum il pot face sa recunoasca? Mentionez ca mereu ma insulta,dar il vad ca nu cu rautate, ci mie mi se pare mai mult a tachinare.
Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Bineînțeles că te place. Prietenia dinte o fată și un băiat este una foarte fragilă, ea poate oricând să treacă de anumite granițe și să devină dragoste. Dacă și tu îl placi, ar fi ceva minunat. Deși există riscul ca, în cazul unei despărțiri prietenia voastră să aibă de suferit.
Cel mai bine este să ai o discuție serioasă cu el și să-l întrebi clar. Să-i pui în față părerea ta despre asta și ce crezi tu că ar trebui să se întâmple.
O relație între cei mai buni prieteni poate fi ceva minunat. Să nu regreți, orice s-ar întâmpla.

| ДdД a răspuns:

Eu cred ca te place! comportamentul lui este departe de o simpla coledialitate sau prietenie.Insa nu prea stiu cum ai putea sa il faci sa recunoasca din moment ce te mai si insulta uneori chiar daca nu cu rautate, asta inseamna ca probabil nu vrea ca tu sa iti dai seama ca te place sau spera ca si tu il placi si reactioneaza asa ca sa faci tu primul pas.

| Alee23 a răspuns:

Te place! tanchineaza-l si tu sa evzi daca iti raspunde sau se rusineaza si da inapoi. succes