| mastadont a întrebat:

Bună TPU.
Contează mărimea?
Nu mă refer doar la mărimea penisului, și bărbații sunt invitați să răspundă dacă pentru ei contează mărimea sânilor sau a fundului.
Recent am citit o discuție foarte interesantă pe un forum internațional și părerile erau împărțite, așa că sunt curios ce părere au românii despre acest lucru.

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Sincer, într-o oarecare măsură. Dar destul de mică.

Mai important mi se pare să știi ce să faci, decât cât de dotat ești, fiindcă oricum sunt necesari doar câțiva cm din vagin ca să simți ceea ce trebuie. laughing

Dar pe de altă parte, evident, senzația e diferită. Totuși, dacă ar fi să aleg, aș prefera pe cineva cu o mărime NU așa considerabilă, dar cu "skill-ul" ăla decât cu cineva cu o mărime considerabilă și cam atât. laughing
+ contează grosimea.

17 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Conteaza la fel cum conteaza culoarea masinilor si marca telefonului.

E vorba de gusturi si fiecare om le are pe ale lui.

| RAY a răspuns:

Stiintific vorbind inca de pe vremea lui Freud se stia ca grosimea conteaza, penisul gros atinge pereti vaginali ceea ce duce la orgasm, conteaza si cat de hot arata acel barbat, cat de atrasa e de tine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părerea cea mai bună ți-o dă prietena cu care faci amor.
Da, sunt unele c*r-a-joase sau lat-i-fund-iare, asta referitor la fund.
Iar sânii sunt mere, pere și bretele, dar contează dacă ești om sau animal când evaluezi subsolul, balcoanele sau mansarda.
Pe forumuri sunt forumiști, părimiști, specialiști în datul cu părerea și presupusul,

| Andreeush a răspuns:

Depinde de persoană.
Nu toată lumea gândește la fel.

| Hammurabi a răspuns:

Doar o destrabalata, o depravata, o curva, o haimana ar fi interesată dacă ai penis.
Atâta timp cât poți s-o f*** și cu cortexul. laughing
(sorry Plato)

| Hammurabi a răspuns:

On topic.
Mărimea penisului contează.
Diferența e ca de la amatori la profesioniști.
Te poți descurca foarte bine și cu ceea ce ai în dotare, dar... îți poți duce prietena de la București la Constanța și cu Matiz-ul și cu Bentley-ul. Îți poate spune asta orice fată sinceră.
Mărimea sânilor și fundului la femei? Aici e după preferințe.
Eu prefer femeile cu forme.

| mastadont explică (pentru Hammurabi):

Cred că și femeile au păreri împărțite în acest sens sau poate unele nu vor să recunoască. Majoritatea femeilor pe care le-am întrebat, fostele și actuala prietenă, au spus că în general nu contează, doar atunci când e mult prea mare, pentru că atunci le cauzează durere, sau când e mult prea mică, atunci nu simt nimic. Și mă întreb totuși; De ce mulți bărbați sunt îngrijorați continuu de mărimea penisului? Nu am această problemă însă cunosc pe câțiva care iau tot felul de pastile sperând că o să le crească încă câțiva centimetri. Să nu mai zic de femei, care își fac operații peste operații doar doar or avea țâțele cât un obuz. Probabil că mărimea are un impact la nivel subconștient, altfel nu îmi explic nebunia din zilele noastre.

| Hammurabi a răspuns (pentru mastadont):

Pentru că prostie există și de o parte și de alta.
Și de multe ori, mulți nu înțeleg că în lumea asta există un optim pentru toate, iar extremele nu sunt niciodată bune.

| SG1995 a răspuns:

Mărimea fundului, nu neapărat, a sâniilor în schimb, da, să fie decentă.

| Plato a răspuns:

Conteaza marimea cortexului, alta marime nu.

Iar invers, doar o destrabalata, o depravata, o curva, o haimana ar fi interesata de marimea penisului.

| Lule a răspuns (pentru Plato):

De ce esti mereu atat de tragic?

P.s.: Sunt doar curioasa, te rog sa nu fi dur cu mine happy

| Plato a răspuns (pentru Lule):

Explica-mi si mie, rogu-te, ce am zis "tragic"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Cred ca o invatat cuvinte noi, sincer de haimana nici eu nu am auzit laughing

| Lule a răspuns (pentru Plato):

Nu ma refer neaparat la acest raspuns, in general mi se pare ca exprimarea ta este destul de dura, cumva puternica. Pare ca nimeni nu ti-ar putea schimba parerea sau ca ai fi dispus sa iei in calcul parerea altcuiva. Asa imi dai impresia, poate gresesc, atat am avut de spus. Multumesc!

| Plato a răspuns (pentru Lule):

Dar asta e atat de greșit. Ce spui tu inseamna ignoranță, iar eu nu cred ca o posed.
Cred mult in opiniile mele, dar nu am o problemă in a admite cand gresesc. Iar daca cineva imi arata ca gresesc, si ma convinge, cu siguranță imi revizuiesc parerea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,dar nu exagerate.
Binenteles ca parerile sunt impartite pentru ca fiecare persoana cauta altceva, are alte preferinte.

| GirlOnline81 a răspuns:

Marimea conteaza, normal ca da. Pentru unele femei mai mult, pentru altele mai putin.