| Lamaitzza a întrebat:

Cred ca m-am indragostit >:".
Pai sa incep cu inceputul,inca sufeream dupa fostul baiat pe care il placeam,cred ca cei care mi-au raspuns la acea intrebare stiu despre ce e vorba,si intr-o seara,asa oarecum fara motiv,i-am dat add unui prieten de al lui. Baiatul asta mi-a facut o parere extrem de buna,este educat,prietenos,modest,frumos >: Are mai toate calitatile si tare sper sa nu ma insel in privinta lui dar nu cred. Ok,toate bune,am vorbit ne-am inteles etc iar ieri si azi au fost zilele orasului meu,si ne-am intalnit acolo,eu deja il simpatizam dar ma indoiam ca el ar simti ceva pentru mine, nici acum nu stiu sigur. Toate bune,imi zambea,ii zambeam,priviri >:" una alta imi facea cu ochiul, pana s-a facut frig. si eu eram in maieu iar el in tricou,si inghetam de frig iar el mi-a luat mainile in mainile lui >:" si am stat asa ceva timp,prietenul lui care nu seamana deloc cu el, este exact opusul lui straight face sincer acum ma intreb ce am vazut la el, a inceput sa rada sa faca misto etc. Cand am plecat acasa el cu prietenul lui si inca o fata m-au dus acasa si el si-a dat mana dupa mine si incerca sa ma incalzeasca ..mda foarte frumos happy. Acasa, pe mess eram cam timizi amandoi, si prietenul lui inca facea misto.Azi m-am dus din nou la zilele orasului si ma cam evita,cred ca asa este din cauza ca prietenul lui ne intimideaza pe amandoi,dar la un momentdat am stat la masa gasca,si prietenii lui cand el a plecat sa ia suc mi-au zis ca ma place,si ca sa nu mai fiu asa timida (sucul l-a luat pentru mine >:" ) si se uitau toti la noi si noi ne rusinam si etc. Mainile mele au ajuns iar la el. si doar ce am venit de afara,nu ma mai condus acasa,dar nu stiu,credeti ca ma place? Eu il plac mult insa nu pot face eu primul pas, adica na sunt fata. El e baiatul, ar trebui sa fie mai indraznet >:". Intrebarea este "credeti ca ma place? ". Multumesc anticipat! (scuze pentru greselile gramaticale)

Răspuns Câştigător
| edy132 a răspuns:

Faza cu cumpartul unui suc pentru o fata vine din secole de validare din partea generatiilor de adolescenti. Cati ani ai? 15? Daca un baiat ii cumpara un suc unei fete, inseamna ca face ceva pentru ea fara sa fie nevoie. De ce face asta? Pentru ca este atras de ea. Doar nu crezi ca i-a trecut prin minte " uite-o si pe asta, hai sa-i cumpar un suc ca nu am ce face ".
Si inca ceva, fetita, daca vrei ceva in viata in primul rand trebuie sa ceri. Daca esti fata ce are? Nu-ti poate iesi pe gura un " imi placi mult si as vrea sa fim impreuna, ce zici? "
Oare de ce mereu femeile trebuie sa astepte pentru ca barbatii sa faca ceva? Emotional vorbind.

| Lamaitzza explică (pentru edy132):

Da,corect. Multumesc mult pentru raspunsuri, mi-ati dat curaj asa ca aseara dupa ce am citit raspunsurile voastre i-am zis urmatoarea fraza " uite care e treaba..nu vreau sa inteleg gresit sau ceva dar mi se pare mie sau intre noi e mai mult decat o prietenie? " si el a zis " intrebarea asta mi-o pun si eu intruna " laughing. Si acum suntem impreuna, sper sa ne tina blushing. Multumesc din nou! :d.

5 răspunsuri:
| BloodyBlade a răspuns:

100% te place si te felicit ca ai gasit un baiat asa cum e el.Cu siguranta veti fi impreuna iar relatia voastra va fi una fericita, frumoasa si de durata! Sa fiti fericiti in continuare!big grin

| Allergikaa a răspuns:

De ce nu poti face tu primul pas? Si ce daca esti fatatongue... Si fetele pot face multe lucruri. Iati inima in dinti si spune-i. Eu sunt sigura ca te place.
Si daca nu esti asa curajoasa nu trebuie sa ii spui in fata spune-i pe mess pote putin mai subtile de genu"a fost super de zilele orasului, deja mi-e dor sa mai iesim, ne sta bine impreuna nu? ar trebui sa mai iesimtongue" Si de aici daca te place sigur se leaga ceva daca nu, sincer nu e sfatuiesc sa mai incerci se joca cu tine. Dar eu sunt 90%sigura ca e prima varianta. Succes:X!

| D3X73R a răspuns:

Aoleu cat m-ai pus sa citesclaughing.Da foarte frumos din partea lui si DA te place iti garantez eu doar ca na... avand in vedere ca ai fost iubita amicului lui iti dai seama ca se gandeste de doua ori inainte sa faca acel pas destul de important.Incearca sa-i dai si tu de ineteles ca-l placi dar incercati sa va feriti cat mai mult de fostul pentru ca poate deveni gelos poate chiar agresiv.Deci raspunsul este DA cred ca te place!

| FloriFloricaa a răspuns:

Păi na, gândește... doar nu ia pe oricine de mâini ca semn de "încântat de cunoștință!" Și ce naiba ai mă dacă deja ți-a zis că te place? Prin concluzie... *șo pe el*