| anonim_4396 a întrebat:

Cun as putea sa-mi conving cea mai buna prietena ca cel mai important la un baiat nu este aspectul fizic si situatia materiala si este caracterul? m-a inebunit cu obsesia ei pentru astfel d baieti...nici ea nu e perfecta dar cauta perfectiunea...

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu prea poti convinge. Fiecare cauta de fapt asa ceva. Fiecare ar vrea persoana perfecta. Dar ce e important este caracterul. Sunt si persoane cu aspect fizic placut, bogate si de caracter. Dar sunt foarte rare si nu se uita la oricine. Din pacate aceste fete se uita la toti mistocarii. Pentru ele conteaza senzatia de interzis, de nou. Se poate sa regrete pe urma pentru ca odata ce intra pe calea aceasta e greu sa se intoarca. Vor vedea in timp ca au ales alta cale decat iubirea.

| Razvan a răspuns:

De ce sa te complici? Stii ce frumoasa e senzatia aia sa ii dai un cap pragului de sus si apoi sa il vezi pe cel de jos? O minunehee hee
Daca nu iti asculta sfaturile ce sens are sa mai incerci sa o avertizezi? Pierdere de timp si pierzi tuwinking

| Malvina24 a răspuns:

Nu cred ca poti face prea mare lucru in acesta situatie! Daca ea are niste conceptii nu i le poti schimba tu doar pentru ca e prietena ta cea mai buna! TU poti doar sa fii mereu alaturi de ea cand va suferi, desigur fara sa-i spui'' ti-am spus eu!'' s-o ajuti cand poti, mai mult nu poti face! Toti suntem diferiti! Nu ar fi frumos sa fim toti la fel! Ea vede ceva ''special'' la acest tip de oameni si in ziua de azi tot mai multe fete pun pret pe asta, SI NU NUMAI FETE!

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca fetele care cauta bani, masini si case, vor fi cu totul nefericite, este bine sa ai bani si de toate fara pic de dragoste? Eu cred ca nu! Sufletul face pe om, banii si restul se fac impreuna.

| marsy a răspuns:

Nu o poti convinge pina ea singura nu-si va da seama. Desigur ca nu conteaza banii! Bairtii cu bani cauta fete cu bani. au intentia de a se distra, nu au intentii serioase!

| -'anonimaA'-anti-fundita- a răspuns:

Pai ela majoritatea fetelor asa-i adica toate fetele is inebunite dupa un tip frumos, aten, dragut.etc dar cum a spus si "mlm" cel mai important este sufletu si caracterul persoanei respective.[parerea mea]restul vin pe parcurs...:Xvei vedea ca o sa invete si sa inteleaga singura chesiile asta. acum degeaba ii zicioh go on

| niko_7262 a răspuns:

Perfectiunea intruchipata nu exista in nimeni si in nimic.In primul rand asta sa-i spui.
Spune-i ca, chiar daca isi va gasi baiatul visurilor, frumusetea aia de baiat, doar aspectul fizic va iubii la el, si invers. Cei frumosi mereu cauta si in afara casei.Nu zic sa caute o uratenie sau pocitanie, si asa, dc l-ar iubii nu ar avea import., sa reiau-dar un baiat, frumos nu perfect, cu o inima buna si un suflet adanc, o sa-i faca mai mult bine.
Sa nu caute perfectiunea pentru ca va imabatranii cautand-o.Si nu o va gasi.
Bafta:*

| Rrrr a răspuns:

Eu zic sa o lasi in pace sa se duca dupa baieti frumosi si cu bani, asa cum cauta si o sa-si dea singura seama ca nu ei sunt cei mai buni baieti si ca nu trebuie sa te orientezi in functie de "portofel".happy
asta cred ca-i cea mai buna solutie, desi ti-e prietena si nu cred ca vrei sa o vezi suferind, o sa-si dea singura seama ca tu i-ai vrut binele.